5 radnych chce odwołania starosty

  • 16.05.2018, 08:56
  • SK
5 radnych chce odwołania starosty
Grupa pięciu radnych powiatu sierpeckiego 9 maja złożyła oficjalny wniosek do Jana Rzeszotarskiego, przewodniczącego Rady Powiatu o odwołanie Jana Laskowskiego z pełnienia funkcji przewodniczącego Zarządu Powiatu.

Radni w złożonym wniosku poparli się zapisem Statutu Powiatu Sierpeckiego, który mówi m.in., że Rada Powiatu może odwołać starostę powiatu sierpeckiego jedynie na wniosek co najmniej jednej czwartej ustawowego składu Rady Powiatu, złożony na piśmie. Zdaniem radnych,  wnioskujących o odwołanie starosty, Jan Laskowski nie wypełnia należycie powierzonej mu funkcji. Grupa pięciu radnych  uważa, że starosta uwzględnia interesy swojego stronnictwa, nie rozmawiając z radnymi opozycji np. o planach inwestycyjnych oraz nie uwzględnia ich propozycji. Ponadto wnioskujący radni uważają, że jako przewodniczący Zarządu Powiatu Jan Laskowski doprowadził do złej sytuacji w niektórych szkołach i placówkach podległych Starostwu Powiatowemu, a także w nieodpowiedni sposób nadzorował dyrektorów SPZZOZ, co doprowadziło do trudnej sytuacji finansowej i kadrowej. Składający pod wnioskiem podpis radni uważają, że forma zarządzania powiatem i przeprowadzania obrad Rady prowadzi do podziałów i napiętej atmosfery w Radzie Powiatu.

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe