„Zasłużeni dla Niepodległej”

  • 16.05.2018, 09:01 (aktualizacja 23.05.2018 09:04)
  • opr. SK
„Zasłużeni dla Niepodległej”
W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy „Zasłużeni dla Niepodległej”, wpisujący się w obchody Roku Jubileuszowego 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Konkurs patronatem honorowym objął wójt gminy Szczutowo wraz z Towarzystwem Patriotyczno-Historycznym Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda”. Celem organizatorów było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania historią ojczystą, ze szczególnym uwzględnieniem zasług Wielkich Polaków w dzieło odzyskania niepodległości przez Polskę. 17 uczestników z 8 szkół powiatu sierpeckiego musiało wykazać się znajomością działalności patriotycznej Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Hallera i Wojciecha Korfantego. Ostatecznie w rywalizacji konkursowej pierwsze miejsce zajął Maciej Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej w Lelicach, drugie miejsce zajęła Magdalen Marzec ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie, trzecie Dominika Zdziarska również reprezentująca Szkołę Podstawową z Gozdowa, zaś czwarte miejsce zajęła Agnieszka Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej w Gójsku i Aleksandra Stachurska ze Szkoły Podstawowej w Rościszewie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez patronatów honorowych. Na koniec Andrzej Twardowski, wójt gminy, Małgorzata Sulkowska, Andrzej Cześnik i Jerzy Dumowski - przedstawiciele stowarzyszenia - podziękowali Zuzannie Bońkowskiej, dyrektorce szkoły, oraz Renacie Okonkowskiej, pomysłodawczyni i autorce pytań konkursowych, za umożliwienie uczniom konfrontacji z rówieśnikami własnych wiadomości i umiejętności. Po konkursie dla uczestników uczniowie szkoły w Gójsku przygotowali występ artystyczny.

opr. SK

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe