„Profilaktyka a Ty”

  • 16.05.2018, 09:12 (aktualizacja 23.05.2018 09:15)
  • (katia)
„Profilaktyka a Ty”
„Nie sucha przemowa dorosłego prelegenta, nie papierowa ulotka, ale zetknięcie się z przestrogą wypowiedzianą przez rówieśnika może wskazać młodym ludziom właściwą drogę i zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom w ich całym życiu”- mówili organizatorzy kolejnego już spotkania w ramach Programu Profilaktyki PAT - „Profilaktyka a Ty”, które odbyło się 9 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

Program oparty jest na metodzie profilaktyki rówieśniczej, która zakłada, że to właśnie młodzież najlepiej potrafi dotrzeć do swoich rówieśników ujawniających różnorodne zachowania ryzykowne. Siłą oddziaływania jest idea promowania mody na życie bez uzależnień i rozwijanie potencjału osobowego młodych ludzi, przeciwdziałanie agresji i przemocy, rasizmowi i ksenofobi, tworzenie wspierającego środowiska szkolnego i pozaszkolnego, w którym młodzież będzie mogła liczyć na wsparcie i pomoc. W ramach spotkania uczniowie ze szkół powiatu sierpeckiego obejrzeli spektakl słowno-muzyczny „Muzyka życia” przygotowany przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Szczutowie pod kierunkiem pani Moniki Kordyzon. „Dorastający młodzi ludzie najlepiej czują się w towarzystwie swoich rówieśników, od nich czerpią doświadczenie, wiedzę i wzorce, które niejednokrotnie wpływają na dalsze ich życie. Dlatego autor programu PAT doszedł do wniosku, że to właśnie młodzi ludzie mają przestrzegać swoich rówieśników przed zgubnym wpływem narkotyków, alkoholu czy dopalaczy, jak również potępiać, negować zachowania agresywne i przemoc wobec innych osób”- mówili organizatorzy spotkania. Uczniowie i ich opiekunowie, wykorzystując różnorodne środki artystyczne, opowiedzieli o przeszkodach, na które napotykają młodzi ludzie na swojej drodze życiowej i jak może na nich wpływać brak akceptacji otoczenia. 

(katia)

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe