Brat Elia, włoski stygmatyk

  • 23.05.2018, 08:42 (aktualizacja 30.05.2018 08:46)
  • SK
Brat Elia, włoski stygmatyk
W Sanktuarium Matki Boskiej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei 15 maja wierni spotkali się na wspólnej modlitwie z bratem Elia Cataldo, włoskim stygmatykiem. Brat Elia posiada dar bilokacji, czyta w ludzkich sercach. Jako pierwszy w historii zrobił zdjęcie Jezusowi. Co roku w wielkim tygodniu przeżywa fizyczne męki Chrystusa.

Brat Elia urodził się 20 lutego 1962 roku we Francavilla Fontana we Włoszech. Był najmłodszy z ośmiorga rodzeństwa. Od najmłodszych lat działy się wokół niego niewytłumaczalne rzeczy. W wieku 7 lat widział anioły. Będąc 10 letnim chłopcem, podczas zabawy z kolegami jako jedyny widział kobietę, która kazała mu odmówić różaniec. Po modlitwie kapłan wręczył mu medalik z wizerunkiem Matki Bożej, okazało się, że to twarz kobiety, która kazała mu odmówić różaniec. W roku 1985 brat Elia wstępuje do Zakonu Kapucynów. W wieku 28 lat w obecności innych braci z zakonu otrzymuje stygmaty. W roku 1990 po raz pierwszy przeżywa Wielki Tydzień Męki Chrystusa. Wszystko zaczyna się w Wielki Piątek rano. Tego dnia brat Elia ma wysoką gorączkę, opada z sił. Po godzinie 14.00 zaczyna odczuwać biczowanie, Jego plecy krwawią, twarz ma opuchniętą. Po godzinie 15.00 traci przytomność. Zaczyna umierać. Przez ten cały czas czuwają przy nim bracia zakonni, którzy zmieniają m.in. zakrwawione prześcieradła. W Wielką Sobotę rany zaczynają znikać, pozostają tylko stygmaty. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego brat Elia wygląda już tak, jakby nic się nie wydarzyło. Powtarza się to od 26 lat. Ponadto w każdy piątek jego rany na rękach, nogach i boku otwierają się.
Poza Sierpcem brat Elia od 15 maja do 21 maja odwiedza polskie kościoły, m.in. w Warszawie, Łodzi, Skarżysku- Kamiennej i Rypinie.

SK

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe