Indywidualności muzyczne

  • 23.05.2018, 08:50 (aktualizacja 30.05.2018 08:53)
  • (katia)
Indywidualności muzyczne
Dnia 10 maja 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza, którego organizatorami są CKiSz w Sierpcu i Państwowa Szkoła Muzyczna im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu.

Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sierpca. Przez cały dzień odbywały się przesłuchania konkursowe w czterech kategoriach. Podczas występów zabrzmiały utwory  m. in. Jana Sebastiana Bacha, Tadeusza Paciorkiewicza, Ludwiga van Beethovena, Jana Freichera, Johna Hartmanna czy Krzysztofa Olczaka. Jury w składzie: prof. Andrzej Tatarski z Akademii Muzycznej w Poznaniu - przewodniczący, prof. Piotr Biskupski z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Łodzi, prof. Zbigniew Ignaczewski z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz prof. Roman Gryń z Akademii Muzycznej w Poznaniu przyznało nagrody:    
Kategoria I:    
II miejsce – Nikodem Drużyński z Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi oraz Mateusz Viegas-Wesołowski z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.    
Kategoria II:
I miejsce – Nadia Nazaruk z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 3 im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie
II miejsce – Maria Białka z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Katowicach    oraz Kacper Rutkowski z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu
III miejsce – Alicja Klara Sulkowska z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu.
Kategoria III:    
I miejsce – Julia Szczepanowska z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu    Wyróżnienie – Karola Kaca z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. 
Kategoria IV:    
I miejsce- Szymon Lizak z Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie oraz Zuzanna Moskwik z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
II miejsce – Aleksandra Nawrocka z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie
III miejsce – Dominik Glazar z Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie oraz Jakub Sofiński z Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi 
Wyróżnienie – Adam Świstulski ze Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu    oraz Dominik Sroka z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie. 
Jak co roku, nawiązując do imienia Tadeusza Paciorkiewicza, jury przyznało również nagrodę za wykonanie utworu tegoż kompozytora. W tym roku otrzymał ją Mateusz Viegas-Wesołowski z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.  
Przyznano także nagrodę dla akompaniatorów. Otrzymała ją Anna  Materniak z Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie.
Główną nagrodą dla uczestników był udział w przyszłorocznym koncercie z orkiestrą symfoniczną, do którego jury wytypowało: Nadię Nazaruk, Julię Szczepanowską, Szymona Lizaka i Zuzannę Moskwik.
Po wręczeniu nagród odbył się koncert laureatów konkursu, podczas którego wystąpili: Nikodem Drużyński, Mateusz Viegas-Wesołowski, Nadia Nazaruk, Zuzanna Moskwik i Szymon Lizak.

(katia)

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe