Młodzi ratownicy z sierpeckiego ogólniaka

  • 23.05.2018, 08:53 (aktualizacja 30.05.2018 08:58)
  • opr. red.
Młodzi ratownicy z sierpeckiego ogólniaka
W środę 15 maja w etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Płocku ratownicy z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu zajęli I miejsce w swoim rejonie i II miejsce w ogólnej klasyfikacji, po drużynie Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie „Elektryku”. I to oni będą reprezentować rejon sierpecki na zawodach okręgowych 26 maja w Piasecznie.

Opiekunem szkolnej drużyny jest nauczycielka biologii pani Krystyna Witkowska, zaś w jej skład wchodzą: Paulina Skarzyńska – kapitan, Marta Lasek, Ewa Wiśniewska, Bartłomiej Radkowski i Bartosz Sowiński. Na pięciu pozoracjach wykazali się oni niemal perfekcyjnymi umiejętnościami, a na jednej stacji teoretycznej doskonałą wiedzą, bez problemu zaliczając obowiązkowy test. Udzielali pierwszej pomocy po kolizji quada z wózkiem dziecięcym prowadzonym przez matkę, pomagali pacjentom z urazami, które nastąpiły w wyniku zderzenia dwóch kłócących się osób lub w wypadku powstałym przy ratowaniu kotka. Omdlenia, wylewy, stłuczenia, oparzenia, opanowywanie paniki nie były dla nich nowością. Drużyna wykazała się pełnym profesjonalizmem i spokojem. Między sobą darzyli się wielką sympatią i szacunkiem, doskonale też się bawiąc.

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe