„Niezwykły uczeń”

  • 30.05.2018, 10:18 (aktualizacja 06.06.2018 10:22)
  • (katia)
„Niezwykły uczeń”
„Przed wami otwierają się perspektywy pracy w zjednoczonej Europie - mówił starosta powiatu sierpeckiego Jan Laskowski w czasie podsumowania projektu Erasmus Plus, jakie miało miejsce 24 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu - Język angielski poszerza możliwości młodego pokolenia, dlatego tak ważne jest to, co robią nauczyciele, podnosząc swoje kwalifikacje, mogą podnosić kwalifikacje młodych ludzi”.

W 2017 roku w szkołach podstawowych w Jeżewie oraz w Goleszynie realizowany był projekt Erasmus Plus dotyczący szkolenia nauczycieli, podnoszenia ich kwalifikacji w zakresie języka angielskiego. Projekty takie  skierowane są nie tylko do nauczycieli czy uczniów, choć oni najwięcej z nich korzystają, ale do całych społeczności szkolnych, tj. również kadry zarządzającej i obsługi. Projekty realizowane w szkołach w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju kompetencji nauczycieli, wzmocniły ich warsztat pracy, pozwoliły na nawiązanie współpracy z innymi szkołami Unii Europejskiej. W czasie spotkania Dorota Wojciechowska - przedstawicielka Fundacji Rozwoju Edukacji i opiekun programu Erasmus Plus przedstawiła założenia i cele programu. „Fundacja Rozwoju Edukacji istnieje od 1993 roku, zajmuje się wdrażaniem  unijnych programów edukacyjnych i do 2013 roku wdrażała program „Uczenie się przez całe życie.” Program Erasmus Plus powstał na bazie doświadczeń wyniesionych z poprzednich działań”- mówiła pani Dorota. Projekt zakłada szeroko zakrojone działania, dające możliwość nie tylko pozyskania środków pieniężnych na cele edukacyjne, ale również szkolenia i kształcenie zawodowe uczniów i nauczycieli np. w szkołach zawodowych oraz edukację dorosłych, rozwój sportowy itp. Priorytetem realizowanych projektów jest wzmacnianie profesjonalnego profilu nauczycieli, rozwijanie umiejętności podstawowych, wczesna opieka i edukacja, a przede wszystkim podnoszenie jakości pracy szkoły. 
W trakcie spotkania zostały wręczone także nagrody w konkursach przygotowanych przez szkoły w Jeżewie i Goleszynie w ramach działań projektowych:
W konkursie plastycznym „Unia Europejska blisko nas” nagrody zdobyli:
Kategoria klas IV-V:
I miejsce- Julia Żbikowska- SP w Lelicach;
II miejsce- Kacper Świdulski- SP w Gozdowie;
III miejsce- Julia Klimowska SP nr 3 w Sierpcu.
Kategoria klas VI- VII
I miejsce- Kinga Gutkowska- SP w Lelicach;
II miejsce- Oliwia Tomaszewska- SP w Lelicach;
III miejsce- Martyna Gutfrańska- SP w Szczutowie.
Kategoria szkół gimnazjalnych:
I miejsce- Paula Sadłakowska- SP w Szczutowie;
II miejsce- Anna Obrębska- SP w Goleszynie;
III miejsce- Weronika Kisielewska- SP w Borkowie Kościelnym.
W konkursie multimedialnym „Moje spotkanie z Europą”:
Kategoria klas IV-V:
I miejsce- Bartosz Wiśniewski- SP nr 2 w Sierpcu;
II miejsce- Mateusz Olszewski- SP nr 2 w Sierpcu;
III miejsce- Alicja Sulkowska- SP nr 2 w Sierpcu.
Kategoria klas VI-VII:
I miejsce- Jakub Kwiatkowski- SP nr 2 w Sierpcu;
II miejsce- Aleksandra Juszczyk i Oliwia Misztal- SP nr 2 w Sierpcu;
III miejsce- Karol Świerczewski- SP w Gozdowie;
Wyróżnienie- Natalia Osiecka -SP w Lelicach.
Kategoria szkół gimnazjalnych:
I miejsce- Jakub Dołasiński- Gimnazjum Miejskie w Sierpcu;
II miejsce- Filip Kwiatkowski- Gimnazjum Miejskie w Sierpcu;
III miejsce- Anna Obrębska -SP w Goleszynie, oddział w Susku.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

W ramach spotkania odbyła się także gala wręczenia nagród w konkursie „Niezwykły uczeń” dla uczniów powiatu sierpeckiego, którego organizatorem była Fundacja Edu-Inicjatywa. Fundacja powstała 4 lata temu, aby rozwijać potencjał młodych ludzi, uczyć ich przedsiębiorczości, pewności siebie, kompetencji społecznych ważnych w życiu każdego człowieka. W ramach działań Fundacji zorganizowano szereg koncertów, imprez, konkursów, spektakli teatralnych. Uczniowie i nauczyciele działający w ramach Projektów Fundacji budowali hotele dla owadów, zakładali budki lęgowe dla ptaków, stawiali pierwszą w Europie zieloną ładowarkę. Realizowali zajęcia z robotyki, sztucznej inteligencji itp. Patronat nad galą został przyznany przez mazowieckiego kuratora oświaty oraz starostę powiatu sierpeckiego. Łącznie do konkursu wpłynęło 31 wniosków, kierowanych przez dyrektorów i nauczycieli szkół. Tytułem „Niezwykły uczeń” uhonorowano 12 uczniów. Jak powiedziała inicjatorka konkursu, prezes Fundacji Edu-Inicjatywa Joanna Urbańska, „ideą przyświecającą organizacji tego konkursu było marzenie o szkole, w której nie będzie rywalizacji, w której będziemy współpracowali, pracowali w grupie, zachęcali innych do pomocy, by uczyć najmłodszych kreatywności, pewności siebie, życia pełnego pasji. Pasja i marzenia tkwią bowiem w każdym młodym człowieku, a naszym zadaniem - pedagogów i rodziców - jest odkrycie pasji i marzeń, powiedzenie im, że potrafią, że dadzą radę, że to, co chcą osiągać, jest ważne. Metoda projektu, którą pracujemy często w Fundacji, jest do tego doskonała, dzięki temu dzieci i młodzież mogą budować lepszy świat, być wrażliwymi, odważnymi”.
Nagrodę „Niezwykły uczeń” zdobyli:
Jan Domański- LO w Sierpcu;
Julia Janiszewska- SP w Mochowie;
Krystian Kalota- ZS nr 1 w Sierpcu;
Daria Kordulasińska- I Prywatna SP w Sierpcu;
Kinga Kwaśniewska- SP w Goleszynie;
Olga Nawrocka- LO Leonium;
Michał Perek- ZS nr 2 w Sierpcu;
Katarzyna Pilewska-I LO PUL w Sierpcu;
Szymon Sikorski- SP nr 2 w Sierpcu;
Hubert Słabkowski- Oddział Gimnazjalny SP w Gójsku;
Aneta Szczepkowska- ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu;
Sebastian Twardowski- SP w Szczutowie.

(katia)

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe