Mistrz savoir-vivre

  • 30.05.2018, 10:24 (aktualizacja 06.06.2018 10:26)
  • (katia)
Mistrz savoir-vivre
„W swojej pracy spotykamy się z różnymi formami zachowania. Jest bardzo wiele osób, które przychodząc z jakąś sprawą, są bardzo kulturalne, grzeczne, potrafią się spotkać i spokojnie porozmawiać. Jednak są również osoby, które nieraz używają słów, których nie wypada mówić. Chciałbym, aby po dzisiejszym spotkaniu i wykładzie nikt z nas, a szczególnie wy, szanowna i kochana młodzieży, takich brzydkich słów nie używał”- tak starosta sierpecki Jan Laskowski przywitał wszystkich przybyłych na Galę Finałową II Powiatowego Konkursu Plastyczno- Wiedzowo- Multimedialnego „Mistrz Savoir-Vivre” zorganizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, która odbyła się 23 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

Podczas gali wszyscy zaproszeni uczestniczyli w wykładzie dra Marcina Lutomierskiego, badacza historii literatury i kultury polskiej, na temat „Wzorce dobrego zachowania”. Poruszył on najważniejsze źródła, z których wypływa i które kształtują zachowanie człowieka, tzn.: religia i światopogląd, rodzina, środowisko szkolne oraz zawodowe, teksty kultury. W swoim wykładzie dr Lutomierski podkreślał pewne przejawy dobrego zachowania, tak nierzadko zapominane, pomijane lub lekceważone w dzisiejszych czasach lub przez wielu z nas źle interpretowane: kultura języka, dobroczynność, patriotyzm, grzeczność na co dzień.
Widzowie mogli również podziwiać przepiękne suknie ślubne oraz wieczorowe zaprojektowane przez projektantkę Magdalenę Carter, a także garnitury firmy „Evtex” Łukasza Króla. W rolę modeli i modelek wcielili się wychowankowie OPP w Sierpcu oraz Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie.

(katia)

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe