Najlepsi popłynęli w Płocku

  • 30.05.2018, 10:38
  • MARCIN
Najlepsi popłynęli w Płocku
Kryta Pływalnia „Podolanka” MOSiR w Płocku była gospodarzem Eliminacji Międzypowiatowych do XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zorganizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz MOSiR Płock.

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym prestiżem wśród dzieci i młodzieży. Potwierdziły to wyniki i poziom sportowy zawodów na szczeblu powiatowym, ale nie do końca frekwencja, bo do imprezy zgłosiło się ponad 200 uczniów (rok temu było ponad 250) z 11 szkół (rok temu było 12 szkół) powiatu sierpeckiego wszystkich typów. Najwięcej emocji w kategorii szkół podstawowych dostarczyły jak zawsze sztafety. 

Dziewczyny - srebro
Wśród dziewcząt walkę o pierwsze miejsce stoczyły SP nr2 Sierpc i SP nr22 Płock. Już po pierwszych czterech zmianach (pływano 8x25 metrów stylem dowolnym) SP 22 Płock odskoczyła na długość basenu i tę przewagę jeszcze powiększyła, triumfując pewnie. Znakomite drugie miejsce wywalczyła sztafeta dziewcząt z sierpeckiej „Dwójki” w składzie: Kornacka Weronika, Misztal Nikola, Czajka Wiktoria, Janiszewska Julia, Bieńkowska Anna, Tybuszewska Julia, Linowska Maja, Jaworska Oliwia. Na trzecim medalowym miejscu dopłynęły ich koleżanki z SP nr3 Sierpc, którym również należą się brawa.

Chłopcy -  złoto

Wśród chłopców walkę o pierwsze miejsce stoczyły ponownie SP nr2 Sierpc i SP nr22 Płock. Tym razem po pierwszych sześciu zmianach (pływano 8x25 metrów stylem dowolnym) SP 2 Sierpc odskoczyła na pół długości basenu dzięki znakomitej postawie Jana Juszczyka, Mikołaja Zakrzewskiego, Kamila Strużewskiego, Mateusza Wojciechowskiego oraz Piotra Skorłutowskiego. Płocczanie dwóch bardzo mocnych zawodników wystawili na dwóch ostatnich zmianach. Wściekłe ataki trenujących pięć razy w tygodniu płocczan nic nie dały. Filip Wiśniewski i Kacper Turalski obronili pierwsze miejsce i sensacja stała się faktem. Trzecie miejsce wywalczyła sztafeta chłopców z sierpeckiej „Trójki”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w treningach. Dzieci z Sierpca osiągnęły wiele rekordów życiowych.

SKŁADY:
Szkoła Podstawowa nr 2 Sierpc: Kornacka Weronika, Misztal Nikola, Czajka Wiktoria, Janiszewska Julia, Bieńkowska Anna, Tybuszewska Julia, Linowska Maja, Jaworska Oliwia, Dropiewski Maciej, Juszczyk Jan, Zakrzewski Mikołaj, Strużewski Kamil, Wojciechowski Mateusz, Skorłutowski Piotr, Turalski Kacper, Wiśniewski Filip.

MARCIN

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe