Awans coraz bliżej

  • 30.05.2018, 10:49
  • Tyrion
Awans coraz bliżej
Po sobotniej wygranej ze Startem Proboszczewice 5:1 coraz bliżej awansu do IV ligi jest sierpecki Kasztelan. Do końca rozgrywek tylko 3 mecze i aby awansować, nasza drużyna musi wygrać dwa z nich.

Nerwowość 
W meczu 23. kolejki na boisku w Goleszynie, gdzie swoje mecze domowe rozgrywa Kasztelan, odbył się tzw. „mecz na szczycie”. Lider z Sierpca zmierzył się z trzecim w tabeli Startem. Od początku spotkania odczuwalne było napięcie, że to spotkanie może być bardzo ważne dla ostatecznych rozstrzygnięć. Z tego powodu od pierwszego gwizdka sędziego było dość nerwowo.  Lepiej zaczęli mecz „piwosze”. Dobrze piłki rozdzielał Dawid Klepczyński, a aktywni w przednich formacjach byli Michał Dzięgielewski i Bartłomiej Śmigrodzki. Na pierwszą bramkową akcję czekaliśmy do 12. minuty. Wtedy wyższy bieg wrzucił Dzięgielewski, który urwał się obrońcy, jednak jego uderzenie trafiło tylko w boczną siatkę. W 18. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Śmigrodzki. Minął się z futbolówką i akcja „spaliła na panewce”. W 20. minucie rzut rożny egzekwowali goście. Dobra centra i obrzymie zamieszanie pod bramką Mateusza Ambrochowicza. Do piłki dochodzi zawodnik Proboszczewic Przemysław Kowalkowski i z bliska umieszcza ją w siatce. Kasztelan nieoczekiwanie przegrywa 0:1. Po chwili popełniamy błąd w obronie i w doskonałej sytuacji znalazł się zawodnik gości Arkadiusz Majchrzak. Zamiast jednak podciągnąć piłkę kilka metrów, uderzył ją bezpośrednio po przyjęciu z 20. metra i futbolówka minęła bramkę Kasztelana. Po tych kilku minutach przestoju w garść biorą się gospodarze. W 32. minucie wrzutka w pole karne Startu. Na 15. metrze stoi dobrze ustawiony Michał Dzięgielewski, który strzela z półobrotu bez przyjęcia i efektownym uderzeniem doprowadza do remisu. Z każdą mijającą minutą coraz większą przewagę osiąga nasza drużyna, niestety w 36. minucie Dawid Klepczyński odnosi kontuzję, która uniemożliwia mu kontynuowanie zawodów. Na całe szczęście zejście głównego rozgrywającego drużyny nie podłamuje Kasztelana, a wręcz go napędza, bo już w 38. minucie sierpczanie zdobywają drugiego gola. Wrzutka z rzutu wolnego i wszędobylski Michał Dzięgielewski wyskakuje do piłki i głową kieruje ją drugi raz do siatki bramki Proboszczewic strzeżonej przez Adama Nowaka. Do końca połowy sierpczanie kontrolowali grę, nie pozwalając gościom na skuteczną odpowiedź.      

Z górki
Od gwizdka sędziego wznawiającego mecz Kasztelan z każdą mijającą minutą zwiększał swoją przewagę. Niestety, ta narastająca dominacja nie przekładała się na bramki. Najbliższy zdobycia gola był Damian Kotkiewicz w 65. minucie, ale nie trafił w futbolówkę, będąc na 7. metrze pozostawiony bez krycia. Goście z Proboszczewic w tym okresie całkowicie byli wycofani. Co prawda próbowali wyprowadzać kontry, jednak czynili to nieskutecznie. Sierpczanie byli w tej kwestii dużo lepsi, gdyż w 77. minucie zdobywają trzeciego gola. Bartłomiej Śmigrodzki z łatwością minął jednego z rywali, rzucił okiem na sytuację, czy żaden z partnerów nie jest lepiej ustawiony, jednak nie widząc partnerów, podciągnął piłkę jeszcze kilka kroków i uderzył w długi róg. Futbolówka, odbijając się jeszcze od słupka, wpada do siatki Proboszczewic. Końcówka meczu to już całkowita dominacja sierpczan. W 80. minucie rzut wolny egzekwuje Maciej Lemanowicz. Wrzuca futbolówkę w pole karne, gdzie do niej wyskakuje Łukasz Betlejewski, który lekko ją musnął, zmieniając trajektorię lotu piłki i zaskakując bezradnego Adama Nowaka. „Piwosze” prowadzili już 4:1. Nie była to ostatnia bramka naszej drużyny. W 89. minucie gry szybka akcja i Łukasz Paczkowski dogrywa piłkę do Mateusza Biegańskiego, który znalazł się blisko bramki, nie mając przed sobą żadnego z rywali. Nie marnuje tej wybornej okazji i ustala wynik meczu na 5:1. Kasztelan wygrywa 4. raz z rzędu i pewnie kieruje się w stronę IV ligi, z bagażem kilku goli odprawiając kolejnych rywali.

Tyrion

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe