Zgłoś narodziny ONLINE

  • 6.06.2018, 08:47 (aktualizacja 14.06.2018 08:51)
  • SK
Zgłoś narodziny ONLINE
Od 1 czerwca rodzice nowo narodzonych dzieci nie muszą spieszyć się do urzędu, aby zgłosić ten fakt, teraz mogą zrobić to online.

Od chwili uruchomienia przez Ministerstwo Cyfryzacji usługi,  jedyne co potrzeba, żeby zgłosić narodziny dziecka, to Profil Zaufania. Każdy rodzic od chwili narodzin dziecka ma 21 dni na zgłoszenie tego faktu, licząc od dnia wystawienia karty urodzenia. Chcąc zarejestrować narodziny i mając aktualny Profil Zaufania, wystarczy wejść na stronę www.obywatel.gov.pl i wybrać usługę, z której chcemy skorzystać. Należy postępować zgodnie z poleceniami potwierdzającymi naszą tożsamość. Na etapie rejestracji dziecka należy znać m.in. nazwę szpitala, w którym dziecko przyszło na świat oraz imię dziecka, nr własnego aktu małżeństwa lub urodzenia, jeśli nie jest się w związku małżeńskim. Kolejny krok to wybór adresu, pod którym chcemy zameldować dziecko, oraz sposobu odebrania dokumentów. Ostatnia czynność to podgląd wniosku i podpis.  
Odpis aktu urodzenia otrzymamy w zależności od formy, którą wybierzemy. Może zostać wysłany w wersji papierowej lub elektronicznej. Razem z nim rodzice otrzymają powiadomienie o nadanym numerze PESEL oraz zaświadczenie o zameldowaniu.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe