19-letni chłopak zmarł

  • 13.06.2018, 08:11 (aktualizacja 27.06.2018 08:41)
  • opr. SK
19-letni chłopak zmarł fot. KPP w Sierpcu
Do tragicznego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na niestrzeżonym kąpielisku w Bledzewie. Młody 19-letni chłopak zaraz po wskoczeniu do jeziora nagle, z nieznanej przyczyny, zaczął się topić.

Wydobyty po kilku minutach z wody nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł. Tylko w kwietniu i maju bieżącego roku na Mazowszu utonęło już 9 osób. Ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Jednak w aurze relaksu nie wolno zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, by kąpiel nie skończyła się tragicznie. Na listę utopień w czerwcu wpisał się również powiat sierpecki. 
Najczęstszymi przyczynami utonięć jest zazwyczaj brawura, brak umiejętności i nieodpowiedniego przygotowania się do pływania, w tym właściwego schłodzenia ciała, słabe rozpoznanie zbiornika, brak ostrożności połączony z alkoholem, jak również brak odpowiedniego nadzoru osób dorosłych nad nieletnimi. Ta sytuacja powinna być przestrogą. Aby uniknąć zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą, stosujmy się do kilku zasad, które w znacznym stopniu mogą poprawić nasze bezpieczeństwo: korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych, stosujmy się bezwzględnie do poleceń osób nadzorujących kąpieliska i obowiązujących tam regulaminów, unikajmy „dzikich kąpielisk”, a jeżeli już decydujemy się na korzystanie z nich, schłodźmy stopniowo ciało i nie wskakujmy gwałtownie do wody, zwłaszcza na głowę, i nie wchodźmy sami do wody, nie pozwalajmy dzieciom samodzielnie wchodzić do wody, a nawet przebywać blisko niej. Najmłodsi cały czas muszą być pod nadzorem osoby dorosłej, korzystając ze sprzętu wodnego, pamiętajmy, aby był sprawny oraz o tym, aby zwłaszcza osoby, które nie potrafią pływać, używały kapoków, absolutnie nigdy nie wchodźmy do wody, będąc pod wpływem alkoholu. Jeżeli już dojdzie do wypadku, wzywając pomoc, pamiętajmy o precyzyjnym określeniu miejsca, w którym się znajdujemy, aby ułatwić dotarcie na miejsce służbom ratowniczym.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe