Plażówka na Zatorzu

  • 13.06.2018, 08:34
  • Red.
Plażówka na Zatorzu
Stowarzyszenie Nasze Zatorze pozyskało od Urzędu Marszałkowskiego kwotę 20 tys. złotych z przeznaczeniem na cykl turniejów i treningów dla dzieci w wieku 7, 14 lat w piłkę ręczną plażową.

Pierwszy raz w historii miasto gościło kadrę narodową Polski w piłce ręcznej plażowej. Wszystko działo się na osiedlu Zatorze, gdzie w ostatni piątek rozegrany został pierwszy turniej oraz miał miejsce trening dzieciaków z trenerami kadry narodowej. W turnieju udział wzięło 10 drużyn męskich oraz 4 żeńskie z terenu całej Polski, tj. Kąty Wrocławskie, Poznań, Katowice, Gdańsk, Ciechanów, Płock oraz dwie drużyny sierpeckie z Mazura. Patronat honorowy nad turniejem objęli przewodniczący Rady Powiatu, starosta, burmistrz oraz radni miejscy. Duży wkład przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju włożyli: Dariusz Malanowski, Waldemar Frydrychowicz oraz Krzysztof Skrzyński. Pomysłodawcami sportowego przedsięwzięcia byli Jakub Mroczkowski i Hubert Dworski. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach, tj. męskiej i żeńskiej. W kategorii żeńskiej pierwsze miejsce zajęła Kadra Narodowa, drugie Warszawianka, zaś trzecie Kadra Narodowa II. W kategorii męskiej najlepsza okazała się drużyna Delty Płock, zaraz za nią Kadra Narodowa, trzecie miejsce przypadło drużynie z Gdańska.

Red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe