VII KONKURS WIEDZY O POWIECIE SIERPECKIM

  • 13.06.2018, 08:38
  • opr. red.
VII KONKURS WIEDZY O POWIECIE SIERPECKIM
23 dwuosobowe drużyny 5 czerwca przystąpiły do konkursu sprawdzającego wiedzę na temat naszej „małej” ojczyzny. Warunkiem zakwalifikowania zespołu reprezentującego daną szkołę do konkursu wiedzy o powiecie sierpeckim było przysłanie pracy plastycznej promującej ciekawy zakątek powiatu.

Celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o powiecie sierpeckim, to jest  zapoznanie z historią i dniem dzisiejszym powiatu, rozwijanie wiedzy na temat walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych naszego powiatu.  Do rywalizacji przystąpili uczniowie obu szkół podstawowych z Sierpca oraz Lelic, Gozdowa, Gójska, Szczutowa, Bledzewa, Sudrag. Gimnazjalistów reprezentowali uczniowie z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu. Wśród uczestników szkół ponadgimnazjalnych znaleźli się uczniowie z sierpeckiego Zespołu Szkół nr 1 i nr 2, LO im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, LO im. Biskupa Wetmańskiego w Sierpcu, Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu.
Oficjalnego otwarcia konkursu dokonał dyrektor szkoły Piotr Tyndorf, który powitał zaproszonych gości, uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Wiedzę uczniów, którzy współzawodniczyli w dwóch kategoriach, oceniało jury w składzie: Wojciech Rychter – wicestarosta sierpecki, Bogusława Lewandowska - naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia,  Michał Weber - dyrektor Pracowni Dziejów Dokumentacji Miasta Sierpc oraz dyrektor szkoły Piotr Tyndorf.
    
Wyniki w kategorii uczniów szkół podstawowych: 
I miejsce – Maciej Kiełbasa i Artur Kikolski ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Lelicach,
II miejsce – Martyna Gutfrańska i Dominika Kaczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Szczutowie,
III miejsce – Dominika Zdziarska i Emilia Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej im.  M. Konopnickiej w Gozdowie.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Wyniki w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych: 
I miejsce – Sandra Bogucka i Daria Słabkowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu,
II miejsce – Klaudia Ruszkowalska i Natalia Majerska z Zespołu Szkół Samorządowych LO w Zawidzu Kościelnym
III miejsce – Jakub Nowakowski i Jakub Ślusarczyk z Zespołu Szkół Samorządowych (Technikum) w Zawidzu Kościelnym.

Wśród nagrodzonych prac plastycznych znalazły się: praca Liwii Sulińskiej, uczennicy LO im. mjra H. Sucharskiego, przedstawiająca Sąd Rejonowy w Sierpcu, praca Dominiki Zdziarskiej ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie oraz praca Kingi Chojnackiej i Kingi Nowakowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Z. Padlewskiego w Bledzewie.

opr. red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe