II miejsce na podium

  • 13.06.2018, 08:44
  • opr. red. 
II miejsce na podium
Około 2 tysięcy osób, z 23 krajów, tj. zawodników, trenerów i osób im towarzyszących gościło w Krakowie podczas igrzysk. Oprócz drużyn z Europy (m. in. Niemcy, Belgia, Włochy, Grecja, Słowenia, Słowacja, Mołdawia, Rosja), przybyły także reprezentacje z Afryki (Tanzania, Republika Środkowoafrykańska, Zambia), Azji (Syria) i Ameryki Południowej (Brazylia).

Od 29 kwietnia do 3 maja młodzi sportowcy rywalizowali w czterech dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka, koszykówka i tenis stołowy. W niedzielę 29 kwietnia odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Igrzyskach udział wzięła tenisistka stołowa Milena Dyja, uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu. Zawodniczka trenuje pod okiem mamy Katarzyny Dyi i nauczyciela wychowania fizycznego Arkadiusza Penszyńskiego. Podczas trzydniowych rozgrywek i zaciętych walk, stojących na wysokim poziomie, Milena dotarła do finału.  Grała w nim z zawodniczką, która przyjechała do Krakowa z Damaszku, stolicy Syrii. Ostatecznie Milena w bardzo wyrównanej grze wywalczyła srebro i stanęła na II miejscu podium. W rozgrywkach deblowych, grając w parze z koleżanką z Lublina, uplasowała się także na drugim miejscu. Ostatecznie Milena powróciła do Sierpca z dwoma srebrnymi medalami.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
opr. red. 

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe