Utonął 29-letni mężczyzna

  • 20.06.2018, 08:25
  • opr. SK
Utonął 29-letni mężczyzna fot. KPP w Sierpcu
16 czerwca w piątek około godziny 18.00 doszło do tragedii w miejscowości Mieszczk. Podczas kąpieli w rozlewisku rzeki Skrwy utonął 29-letni mężczyzna.

Z informacji uzyskanych od rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu wynika, że po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu KDR, dokonaniu rozpoznania i z wywiadu uzyskanego od świadków zdarzenia ustalono, że mężczyzna w wieku 29 lat, przebywający (wraz dwoma innymi mężczyznami) nad rzeką Skrwą, wszedł do rzeki (w miejscu jej rozlewiska o powierzchni około 200 m ²) i po chwili zaczął się topić, po czym zginął pod wodą. Miało to miejsce około 30 minut przed dojazdem straży pożarnej. Na miejsce zdarzenia jednocześnie z zastępami straży pożarnej przybył radiowóz policji oraz zespół ratownictwa medycznego. W pierwszej fazie działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zwodowaniu łodzi motorowej i przeszukaniu linii brzegowej rzeki w pobliżu miejsca zdarzenia. Następnie przy pomocy bosaka podjęto  bezskuteczne próby przepenetrowania dna cieku. Po dojechaniu na miejsce specjalistycznego  zastępu SRW z JRG nr 1 z Płocka do działań wprowadzono płetwonurka, który o godzinie 20:01 odnalazł ciało poszkodowanego na dnie rzeki na głębokości około 4 metrów. Kolejne działania polegały na ewakuacji ciała mężczyzny na brzeg (z użyciem łodzi), następnie ratownik medyczny po zbadaniu mężczyzny stwierdził brak oznak życia. Na miejsce działań dotarła grupa operacyjno-dochodzeniowa Policji oraz prokurator. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

- „W dniu 16 czerwca 2018 roku około godz. 18.00 w miejscowości Mieszczk doszło do utonięcia w rzece Skrwie 29-letniego mężczyzny. W wyniku podjętych czynności ciało denata wydobyte zostało z rzeki. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Sierpcu. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono w prosektorium celem wykonania sekcji zwłok. Czynności w formie śledztwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sierpcu”- mówi rzecznik prasowy KPP w Sierpcu. 

To już drugie w czerwcu utonięcie na terenie powiatu sierpeckiego.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe