„Wybierz 20 najciekawszych atrakcji Mazowsza”

  • 20.06.2018, 12:09
  • Jarosław Asztemborski
„Wybierz 20 najciekawszych atrakcji Mazowsza”
Magazyn Focus wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w plebiscycie „FOCUS NA MAZOWIECKIE”, w którym wyłonionych zostanie 20 najciekawszych miejsc na Mazowszu. Wśród nominowanych znalazło się również Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Głosowanie trwa do wtorku 26 czerwca do godziny 23.59. Jego wyniki zostaną opublikowane w magazynie Focus 8/18 i na stronach www.focus.pl oraz www.national-geographic.pl.

W roku 2018 Samorząd Województwa Mazowieckiego obchodzi jubileusz swojego istnienia. Jest to doskonała okazja, by lepiej przyjrzeć się szerokiemu zakresowi jego działalności, jak i poznać sam region. Przyznać należy, że miejsc atrakcyjnych, pełnych piękna i zachęcających do aktywności na Mazowszu nie brakuje. Wśród nich są zarówno świadkowie najważniejszych wydarzeń w historii Polski, obiekty industrialne zyskujące nowe życie dzięki udostępnieniu ich zwiedzającym, centra nauki i sztuki, jak również urzekające zakątki, w których czas zatrzymał swój bieg, a przyroda stworzyła zapierające dech w piersi krajobrazy. To właśnie spośród nich kapituła konkursu wskazała 40 najciekawszych, przyporządkowując je do 4 kategorii po 10 w każdej:
• Nauka i technologia,
• Kultura i sztuka
• Historia
• Przyroda
Sierpeckie muzeum znalazło się wśród nominowanych obiektów związanych z przyrodą z uwagi na urzekający pejzaż dawnej wsi oraz wiele programów służących ochronie i przywracaniu rzadkich gatunków prowadzonych przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Warszawie.
Na swoich faworytów głosować można na stronie www.focus.pl/focusnamazowieckie. Każdego dnia możliwe jest oddanie jednego głosu we wszystkich kategoriach. Prócz tego uczestnicy wytypować mogą własne propozycje w kategorii otwartej. Z nich redakcja magazynu Focus wybierze najbardziej interesujące. Głosowanie skierowane jest do osób dorosłych i nie wiąże się z żadnymi opłatami ani koniecznością rejestracji.
Serdecznie zachęcamy do oddawania swoich głosów na skansen w Sierpcu. Najlepszym uzasadnieniem tego wyboru niech będzie stworzony tu pejzaż sielankowej wsi mazowieckiej sprzed 100 lat, z zagrodami chłopskimi pełnymi cudownych opowieści i otoczonymi wielobarwnymi ogrodami, sadami, polami uprawnymi i lasem. Wystarczy przespacerować się wiejską drogą i posłuchać szumu rosnących wzdłuż niej wierzb, by zrozumieć, że skansen to najlepszy wybór. Razem z wami możemy wygrać!

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Jarosław Asztemborski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe