Wywrócony man zablokował krajową „10”

  • 27.06.2018, 09:51
  • opr. red.
Wywrócony man zablokował krajową „10”
22 czerwca o godzinie 5. nad ranem w miejscowości Całownia na krajowej „dziesiątce” doszło do wywrócenia się ciągnika siodłowego z naczepą, który zablokował ruch na trasie Warszawa - Toruń.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia ustalono, że na prostym odcinku drogi krajowej nr 10 w miejscowości Całownia leży na prawym boku przewrócony ciągnik siodłowy z naczepą typu chłodnia. Pojazd blokował całą szerokość jezdni. W chwili dojazdu straży pożarnej na miejscu nie było żadnych innych służb, a osoba podróżująca samochodem marki MAN znajdowała się w środku pojazdu. Działania zastępów polegały na ewakuacji poszkodowanego przez szyberdach. Mężczyzna w wieku 36 lat był przytomny i po stworzeniu dostępu poszkodowany sam opuścił pojazd. Następnie udzielono poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przeprowadzono badanie urazowe, z którego wynikło podejrzenie skręcenia stawu skokowego lewej kończyny, uraz prawego nadgarstka, otarcia głowy i rana prawej kończyny na wysokości łydki. Po 20 min. dojechał na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano poszkodowanego. Kierowcę samochodu zabrano do szpitala w Sierpcu. Objazd zdarzenia organizowała Policja. Dalsze działania zastępów polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, sorpcji i ograniczeniu rozlewu płynów eksploatacyjnych i oleju napędowego. Na miejsce prowadzonych działań przybył przedstawiciel zarządcy dróg oraz dwa pojazdy pomocy drogowej. Samochód ciężarowy został postawiony na koła, następnie przetransportowany na najbliższy parking. Odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia, przekazano przedstawicielowi zarządcy dróg. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
opr. red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kamil
Kamil 5.07.2018, 14:38
No już dokładniej nie dało się zablokować ruchu :D

Pozostałe