Gminne zakończenie roku szkolnego

  • 27.06.2018, 10:07
  • SK
Gminne zakończenie roku szkolnego
W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gozdowie 20 czerwca odbyło się Gminne Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018. Tego dnia miało miejsce uroczyste wręczenie nagród najlepszym uczniom szkół z terenu gminy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Krzysztof Wiśniewski, dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku, Jan Laskowski, starosta sierpecki, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, dyrektorzy i pracownicy szkół podstawowych, gimnazjum i przedszkola z terenu gminy, rodzice nagrodzonych uczniów. Całość uroczystości uświetnił repertuar Młodzieżowej Orkiestry Dętej z opiekunem Edwardem Wielgóckim. 
-„ W obecnym roku szkolnym 2017/2018 do naszych szkół uczęszczało 722 uczniów, z tego 455 uczniów do 3 szkół podstawowych,126 uczniów do Gimnazjum oraz 141 dzieci do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Do szkół i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy w obecnym roku szkolnym dowożonych było 402 uczniów, co stanowi 70% ogólnej liczby uczniów realizujących obowiązek szkolny i przedszkolny. Gmina realizuje to zadanie we własnym zakresie, dysponując pięcioma autobusami oraz zatrudniając kierowców i opiekunki. We wszystkich szkołach prowadzone jest dożywianie. Posiłki dla uczniów przygotowywane są przez stołówki szkolne w Szkole Podstawowej w Gozdowie i Lelicach. Łączna liczba dożywianych uczniów w roku szkolnym 2017/2018 wyniosła 449, w tym posiłki dla 116 uczniów były w pełni finansowane ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gozdowie oraz innych gmin. W Szkole Podstawowej w Ostrowach prowadzone jest dożywianie w formie słodkiej bułki dla 21 dzieci. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum korzystają z bezpłatnych podręczników i ćwiczeń. W bieżącym roku szkolnym gmina otrzymała dotację celową na to zadanie w wysokości 80 359 zł. Od kilku lat realizowana jest pomoc dla uczniów w formie stypendium szkolnego o charakterze socjalnym. W ramach tej pomocy 20 uczniów  otrzymało dofinansowanie  na „zieloną szkołę” i wycieczki  edukacyjne  oraz 182 uczniów otrzymało wsparcie w formie pokrycia kosztów zakupu książek i przyborów szkolnych, 7 uczniów otrzymało zasiłek szkolny. Łączna kwota na pomoc dla uczniów wyniosła 109 600,00 zł. Funkcjonujące na terenie naszej gminy szkoły finansowane są z subwencji oświatowej, która w bieżącym roku wynosi 5.637.586 zł. Dotacja ta nie wystarcza na pokrycie wszystkich wydatków”- powiedział Dariusz Kalkowski, wójt gminy.
Poza tym Dariusz Kalkowski poinformował, że w okresie wakacji będą organizowane zajęcia dla dzieci i osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu gminy Gozdowo. Zajęcia odbywać się będą w lipcu i sierpniu. Jak co roku będzie funkcjonować świetlica środowiskowa w Rempinie dla dzieci z tej miejscowości i okolic. W dalszej części uroczystego zakończenia roku szkolnego miały miejsce występy artystyczne uczniów z poszczególnych szkół, a następnie odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych uczniów. Nagrody w tym roku przyznano w kilku kategoriach: „najlepszy uczeń”, „za wysokie wyniki w nauce” oraz „za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe”. Ponadto wręczono nagrody w ramach gminnego konkursu ekologicznego pod nazwą „Fokus na OZE”, w którym udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjum, przedszkole oraz kluby dziecięce z terenu gminy Gozdowo.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Nagrody Wójta Gminy Gozdowo na podsumowaniu roku szkolnego 2017/2018
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie:
Nagrody za wysokie wyniki w nauce:
1. Magdalena Marzec uczennica klasy VII – najlepszy uczeń szkoły
2. Świerczewski Karol uczeń klasy VI
3. Zdziarska Dominika  uczennica klasy VII
4. Dąbrowska Emilia uczennica klasy VII
5. Czajkowska Amelia uczennica klasy VI
6. Kaczorowski Jerzy  uczeń klasy VI
7. Baranowski Kacper uczeń klasy VI
8. Kaczorowska Anna uczennica klasy VII

Nagrody za osiągnięcia naukowe i artystyczne:
1. Malanowski Piotr klasa IV
2. Gurczyńska  Łucja  klasa IV
3. Pawłowski Krystian klasa IV
4. Będzikowski Filip klasa V
5. Krajewski Arkadiusz klasa V
6. Gołembiewski Krystian klasa VI

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelicach:
Nagrody za wysokie wyniki w nauce:
1. Kiełbasa  Maciej uczeń  klasy VII – najlepszy uczeń szkoły
2.  Orkiszewski Igor uczeń klasy VII
3. Lubiński Jakub  uczeń  klasy VII
4. Lemanowicz Wojciech uczeń  klasy VI
5. Lewandowska Kinga  uczennica klasy VI
Nagrody za osiągnięcia  artystyczne:
1. Gutowska Kinga  klasa VI
2. Zelmański Remigiusz  klasa IV

Szkoła Podstawowa  w Ostrowach:
Nagrody za wysokie wyniki w nauce:
1. Krawczyński Krystian  uczeń  klasy V – najlepszy uczeń szkoły

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie:
Nagrody za wysokie wyniki w nauce:
1. Smoleńska Karolina uczennica klasy III – najlepszy uczeń szkoły
2. Ochocińska Magdalena uczennica  klasy III
3. Ezman Weronika  uczennica klasy III
4. Kopka Tomasz  uczennica klasy II
Nagrody za otrzymywane stypendium wójta przez okres  3 lat w Gimnazjum:
1. Ezman Weronika  klasa III
2. Smoleńska Karolina klasa III
Nagrody za osiągnięcia  sportowe:
1. Jankowski Bartłomiej  klasa III
2. Jankowski Damian klasa III
3. Mańkowski Paweł klasa III
4. Mirecki Przemysław klasa III
5. Ochociński Michał klasa III
6. Puszcz Jakub klasa III
7. Wajszczak Paweł klasa III
8. Kaczmarczyk Tomasz klasa II
9. Krysiak Arkadiusz klasa II

SK

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe