Osiedlowe problemy zarządu

  • 27.06.2018, 10:20 (aktualizacja 05.07.2018 10:22)
  • SK
Osiedlowe problemy zarządu
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej poruszono problem, jaki wystąpił na osiedlu nr 2, a dokładnie w Zarządzie Osiedla. Wybrany przewodniczącym Zarządu od miesięcy przebywa za granicą, zaś pełniąca na podstawie pełnomocnictwa obowiązki przewodniczącego członkini Zarządu domaga się wypłacenia przynależnych za pracę diet.

Obecny na sesji przewodniczący Zarządu Osiedla nr 2 zabrał głos w swojej sprawie. Poinformował, że kilkumiesięczna praca za granicą uniemożliwiła mu udział w sesjach Rady Miasta. Dodał, że wyjeżdżając, od września przekazał pełnomocnictwo koleżance z Zarządu Osiedla. Przewodniczący oznajmił, że kontaktował się telefonicznie z zastępującą go koleżanką, prosząc o podanie numeru konta, na które będzie przekazywał otrzymywane diety do końca trwania kadencji. Natomiast zaległości, które wynikły, ureguluje podczas przyjazdu do kraju w czerwcu. Na dowód wywiązania się ze wspólnych ustaleń przedstawił Radzie Miasta dowody wykonanych przelewów na konto zastępującej go koleżanki z Zarządu Osiedla. Ponadto dodał, że po spotkaniu z pełniącą jego obowiązki dowiedział się, iż wspólne ustalenia są nieaktualne, a przelane przez niego diety z powrotem zostały zwrócone na jego konto. Dodatkowo w tej sprawie ma się kontaktować z burmistrzem i skarbnikiem Urzędu Miasta. 
-„Nie uciekam od odpowiedzialności. Wszystkie pieniądze, które się należą, przekażę, tylko proszę mi wskazać komu, gdzie i na jakie konto”- powiedział m.in. przewodniczący osiedla nr 2 w Sierpcu.
Głos w sprawie zabrała zastępująca przewodniczącego osiedla. Kobieta poinformowała, że jest bardzo zniesmaczona tą sytuacją. Dodała, że były sytuacje, kiedy z własnych pieniędzy dokupywała czy to wodę, czy słodycze, ponieważ środki otrzymywane z Urzędu Miasta nie były wystarczające. Ze względu na fakt, że sprawy formalno-finansowe nie były długo wyjaśnione, napisała do burmistrza pismo z prośbą o zwrot wynagrodzenia należnego jej od września. Pieniądze przesłane od przewodniczącego osiedla zbiegły się w czasie z wystosowanym do burmistrza pismem. W związku z tym zastępująca przewodnicząca odesłała przewodniczącemu osiedla pieniądze z adnotacją, że sprawą zajmuje się Urząd Miasta. Odpowiedź, którą otrzymała od burmistrza, była dla kobiety bardzo bulwersująca, ponieważ zawierała informację, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta z 2012 roku Rada Miasta wypłaca wynagrodzenie przewodniczącym osiedla za udział w posiedzeniach sesji, komisji stałych i komisji doraźnych. Członkinię Zarządu Osiedla zbulwersował fakt, że mimo wiedzy, iż przewodniczący od roku przebywa poza granicami kraju wypłaca się mu uposażenie na podstawie listy obecności z sesji. 
-„(…) niestety podejrzenie mam, że została naruszona dyscyplina finansów publicznych, czyli wyprowadzanie środków publicznych z Urzędu Miasta. Ja mam takie podejrzenie, w związku z tym zwróciłam się do Rady Miasta. Jeśli dziś ta sprawa nie będzie załatwiona, środki nie będą zwrócone,  konsekwencji nie poniosą osoby, które przyczyniły się do tego, to podejmę dalsze działania. Państwo jako radni jesteście nad panem burmistrzem. Pan burmistrz wiedział o całej sprawie, zlekceważył mnie bardzo, w związku z tym niestety, ale składam wniosek o szczegółową kontrolę, jakie środki wypływają z naszego Urzędu Miasta, na jakiej zasadzie. Jeśli Państwo nie przyjmiecie dzisiaj tego wniosku, niestety będę pisać wyżej, do organów nadrzędnych”- powiedziała m.in. mieszkanka i członek Zarządu Osiedla. 
Przewodniczący Rady Miasta podsumował, że jeżeli kobieta ma takie podejrzenia, to należy to zgłosić do organów ścigania, czyli do prokuratury lub na policję. 
Obecny na sesji mecenas poinformował, że kobieta działa na podstawie pełnomocnictwa przewodniczącego osiedla i w tym wypadku kwestia rozliczeń powinna być załatwiona miedzy nimi. Dodał, że dieta ma charakter ryczałtowy i jest przynależna bez względu na to, czy dana osoba się pojawia czy też nie. To samo dotyczy innych radnych. 
Na koniec sam przewodniczący Zarządu Osiedla nr 2 zrezygnował z dalszej pomocy pełniącej funkcji przewodniczącego. 

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe