Nagrody burmistrza

  • 27.06.2018, 10:23 (aktualizacja 05.07.2018 10:28)
  • (katia)
Nagrody burmistrza
„To bardzo dobrze, że troszczycie się o swoją osobność, wiedzę i kulturę, ponieważ świat stoi przed wami otworem”- mówił Waldemar Olejniczak, poseł na Sejm RP podczas wręczania Nagród Burmistrza dla najlepszych uczniów sierpeckich szkół podstawowych i gimnazjów, które odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu 19 czerwca - „wymaga to pracy, nie tylko waszej, ale również waszych nauczycieli, którzy potrafią znaleźć i wyeksponować tych najlepszych”.

Wśród najlepszych uczniów znalazła się dwunastka, która, jak mówił burmistrz Jarosław Perzyński: „(…) nie uległa pokusie lenistwa, poświęciła ostatni rok ciężkiej pracy zdobywaniu wiedzy i osiągnięć sportowych. Pokazali się z najlepszej strony. Byli nie tylko wyróżniającymi się uczniami, nie tylko laureatami konkursów, ale przede wszystkim byli dobrymi przyjaciółmi i organizatorami na co dzień”.
Nagrody Burmistrza Miasta Sierpc przyznawane są od 18 lat dla najlepszych uczniów, którzy spełniają trzy warunki: są uczniami klas IV-VII szkoły podstawowej lub II-III gimnazjum, otrzymali ocenę wyróżniającą z zachowania oraz są nagrodzonymi w konkursach i olimpiadach przynajmniej na szczeblu wojewódzkim w dziedzinie artystycznej czy sportowej, a także w dziedzinie zdobywania wiedzy. Wnioskodawcami byli wychowawcy i nauczyciele, którzy chcieli wyróżnić swoich podopiecznych, zgłaszając ich do dyrekcji szkół. O przyznaniu nagród decyduje rada pedagogiczna szkoły.
W tym roku Nagrody Burmistrza otrzymali:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu:
Natalia Linowska, Zuzanna Dul, Barbara Lewandowska, Julia Tybuszewska.
Szkoła Podstawowa nr 3 W Sierpcu:
Nadia Chochlińska, Marta Watkowska, Marta Włocławska.
I Prywatna Szkoła Podstawowa:
Karol Goc.
Gimnazjum Miejskie w Sierpcu:
Marcin Wojciechowski, Jakub Frydrychowicz, Michał Olszewski.
Liceum Ogólnokształcące im. bp Leona Wetmańskiego w Sierpcu:
Sebastian Kościjański.
„Chciałbym przez te skromne nagrody wyróżnić wasza pracę i podkreślić, jak ważni jesteście dla naszego miasta, dla jego rozwoju. Chciałbym podkreślić, jak ważni jesteście dla nauczycieli i wychowawców i na pewno dumni są z tego, że odbieracie te nagrody. Również wasi rodzice swoją pracą wspomagali i wspierali was na każdym kroku pracy nad sobą”- podkreślił burmistrz.
Miłym akcentem artystycznym były występy wokalne i taneczne w wykonaniu uczniów poszczególnych szkół. Pomysłowość dzieci i nauczycieli, jak zawsze sprawiła, że uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.
Podczas uroczystości nastąpiło również wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych w dwóch konkursach ogłoszonych przez Urząd Miasta Sierpc -VII Konkursu Plastycznego „Pragnę, by za pięć lat w Sierpcu powstał …” oraz IX edycji konkursu „Sierpc w moim obiektywie” odbywającego się w bieżącym roku szkolnym pod hasłem: „Sierpc miastem przedsiębiorczości”.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
(katia)

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe