W noc świętojańską

  • 27.06.2018, 10:34 (aktualizacja 05.07.2018 10:39)
  • (katia)
W noc świętojańską
Choć pogoda nie rozpieszczała, a mecz Polska- Kolumbia zgromadził fanów przed telewizorami i w strefach kibica, to jednak znaleźli się i tacy, którzy wzięli udział w Sierpeckiej Nocy Świętojańskiej zorganizowanej przed miejscowym Centrum Kultury i Sztuki.

Na wszystkich przybyłych czekały liczne atrakcje, poczynając od najmłodszych, którzy bawili się wraz z animatorami. Były mega bańki mydlane, szczudlarz, a także ogromna gra „Twister”, zabawy z chustą, zwierzątka z baloników  i zawody. Wolontariuszki działające w CKiSz-u  rozdawały cukierki i kolorowe balony oraz rysowały z dzieciakami kredą na asfalcie. Dla starszej publiczności również nie zabrakło atrakcji. Wystąpiły zespoły sierpeckiej sceny muzycznej - We play Blues oraz Loosehead, które w około godzinnych koncertach bawiły publiczność coverami i własnymi utworami. Wystąpił także Ludowy Zespół Artystyczny Kasztelanka z wiązanką piosenek ludowych i tańców: krakowiak, mazurek, oberek, a także Alicja Sulkowska - uczestniczka zajęć artystycznych w CKiSz-u, która piosenką pt. „Tęcza” przegoniła wiszące nad Sierpcem chmury.
Tradycyjnie odbyły się konkursy na wianek na noc świętojańską, wianek zdobiący głowę oraz znalazcę kwiatu paproci, choć ten został rozstrzygnięty bardzo szybko, bowiem wprawne oko pani Natalii Motylewskiej wypatrzyło ukryty  na Jeziórkach kwiat już po kilkudziesięciu minutach od jego ukrycia. W nagrodę pani Natalia otrzymała szklaną statuetkę ufundowaną przez CKiSz. W konkursie na wianek na noc świętojańską tradycyjnie mieszkańcy Sierpca i okolic wykazali się kreatywnością i ogromną precyzją, tym bardziej, że było o co walczyć. Hulajnogi dla najmłodszych, zestawy kawowe czy głośniki bluetooth to tylko niektóre nagrody ufundowane przez burmistrza miasta. W konkursie zwyciężyli:
Kategoria dzieci do lat 10:
I miejsce Wiktoria Joniak
II miejsce Weronika Antoszek
III miejsce Justyna Kasperska
Wyróżnienia: Iza Grzelak, Wiktoria Ulicka
Kategoria młodzież 11-17 lat:
I miejsce Aleksandra Pawlikowska
II miejsce Weronika Dobrzeniecka
III miejsce Kamila Sękielewska
Kategoria 18-40 lat:
I miejsce Renata Barańska
II miejsce Agata Warczachowska, Natalia Motylewska
III miejsce Przemysław Grzelak, Jagoda Dobrzeniecka
Kategoria 40-60 lat:
I miejsce Ewa Borowiecka
II miejsce Anna Motylewska
Kategoria powyżej 60 lat:
 I miejsce Krystyna Antoszek
II miejsce Anna Rentflejsz
Nagrody zespołowe - I miejsce Synowa & Teściowa.
Chętni wystartowali także w konkursie na najładniejszy wianek zdobiący głowę. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: 0-10 lat, 11 i powyżej. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety od burmistrza Jarosława Perzyńskiego, a zwycięzcy grawerowaną biżuterię ufundowaną przez Cezarego Szewczyka, właściciela firmy AURUM. W pleceniu wianków chętnie pomagały panie z Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Wszystkie wianki popłynęły, rzecz jasna, na wodę naszych sierpeckich Jeziórek, by, jak głoszą legendy, wywróżyć szczęście w miłości tym, którzy je upletli.
O godzinie 22.00 wystąpiła gwiazda wieczoru - młodzi, kreatywni i odważni ludzie, na co dzień mający do czynienia z ogniem - zespół teatru ognia Azislight, który w swym pokazie zaprezentował wiele zapierających dech w piersiach sztuczek. Całość spektaklu wykonana przy dźwiękach żywiołowej muzyki dawała niesamowity efekt. Dodatkowo artyści przygotowali dla widzów niespodziankę, czyli wykorzystane światła ledowe zaprogramowano tak, aby dawały przestrzenne wizualizacje logo CKiSz-u w Sierpcu, nocy świętojańskiej oraz herbu naszego miasta. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe