Śmierć 14-latka

  • 4.07.2018, 08:19 (aktualizacja 12.07.2018 08:23)
  • opr. SK
Śmierć 14-latka
Do tragicznego wypadku doszło 26 czerwca na terenie gminy Mochowo. 16-latek, nie mając uprawnień i zgody rodziców, zabrał z garażu niedopuszczonego do ruchu quada i wybrał się wraz z 14-letnim kolegą na przejażdżkę po lesie.

Na drodze prowadzącej przez las, na łuku drogi 16-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do lasu, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia 14-letni pasażer doznał ciężkich obrażeń ciała, nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem do szpitala, gdzie zmarł. Również kierujący quadem doznał ciężkich obrażeń ciała.

Zalesie
Do kolejnego zdarzenia doszło w Zalesiu w powiecie ostrołęckim w sobotnie popołudnie, na początku czerwca. Dwie dziewczynki w wieku 7 i 10 lat, najprawdopodobniej bez zgody rodziców, wzięły kluczyki do quada i wybrały się na przejażdżkę po polu. Niestety, w trakcie zabawy doszło do wypadku, w wyniku którego młodsza z dziewczynek z obrażeniami trafiła do szpitala.
Zdarzenia te są dobitnym przykładem na to, jak niebezpieczne w rękach dzieci mogą być maszyny typu quad. Warto w tym miejscu przypomnieć, że quadem kierować może osoba powyżej 14 roku życia posiadająca stosowne uprawnienia. Powierzanie sterów tego typu pojazdu dzieciom nieposiadającym odpowiedniego przeszkolenia często kończy się tragicznie.
Policja apeluje do rodziców o odpowiednie zabezpieczanie quadów przed dziećmi, bowiem to dorośli ponoszą prawne konsekwencje przy takich zdarzeniach. Osoba dorosła widząc, że dziecko wsiada za kierownicę quada, powinna zdecydowanie zareagować, unikając tym samym przykrych a czasem nawet tragicznych w skutkach zdarzeń. Udostępnianie kilkuletnim dzieciom quada jest z pewnością wielką frajdą dla naszych pociech. Pamiętajmy jednak, że quad to nie rower ani hulajnoga, a na dorosłych spoczywa obowiązek sprawowania należytej opieki nad dziećmi. Chwila zaniedbania lub nieuwagi może zakończyć się poważnym urazem i konsekwencjami na całe życie. Pamiętajmy, że aby wakacje kojarzyły się wyłącznie z dobrymi wspomnieniami a nie tragedią, musimy sprawować szczególny nadzór nad swoimi pociechami.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe