Absolutorium w Mochowie

  • 4.07.2018, 08:28
  • SK
Absolutorium w Mochowie
27 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy trzynastu radnych głosowało nad udzieleniem absolutorium Zbigniewowi Tomaszewskiemu z wykonania budżetu za rok 2017.

Ze sprawozdania finansowego gminy Mochowo wynika, że dochody wykonano w wysokości ponad 26 mln złotych, z tego dochody bieżące zrealizowane zostały w kwocie ponad 25 mln zł, dochody majątkowe w kwocie ponad 1mln 70 tys. złotych. Wydatki w roku 2017 sięgnęły kwoty ponad 30 mln złotych. W ich skład wchodzą wydatki bieżące na ponad 25 mln złotych, majątkowe ponad 5 mln złotych oraz wydatki na spłatę długu i odsetek kredytowych w wysokości 167 tys. złotych. Wynik budżetu to deficyt w kwocie 3mln 643 tys. złotych przy planowanym deficycie w wysokości 4mln 475 tys. złotych. Przychody gminy wykonano w wysokości ponad 4 mln złotych. Stan zadłużenia gminy Mochowo na koniec 2017 roku wyniósł 9mln 160 tys. 313 złotych. Komisja Rewizyjna pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu gminy Mochowo za 2017 rok przez wójta gminy. Regionalna Izba Obrachunkowa również wydała pozytywną opinię do złożonego przez Komisję Rewizyjną wniosku w sprawie udzielenia wójtowi absolutorium z wykonania budżetu za rok 2017.
Podczas głosowania nad przyjęciem sprawozdania finansowego z wykonania budżetu za rok 2017 na liczbę trzynastu radnych dwunastu było za przyjęciem, jeden głos był wstrzymujący. W  jawnym głosowaniu nad udzieleniem wójtowi gminy Zbigniewowi Tomaszewskiemu absolutorium z wykonania budżetu był tylko jeden głos wstrzymujący, tj. radnej Hanny Ciemieckiej.

SK

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe