Mundial na wesoło

  • 4.07.2018, 08:56 (aktualizacja 12.07.2018 09:00)
  • MARIA
Mundial na wesoło
Ponad 300 dzieci z terenu Sierpca wzięło dział w IV Plastyczno – Wiedzowym Konkursie Sportowym „Mundial 2018”. Konkurs zorganizował radny powiatu sierpeckiego Mariusz Turalski. Honorowy patronat nad konkursem objął poseł RP Waldemar Olejniczak.

Organizatorzy konkursu nie spodziewali się, że mimo zbliżającego się końca roku szkolnego i wielu innych zajęć lekcyjnych i nie tylko, ich konkurs spotka się z takim zainteresowaniem sierpeckich szkół i przedszkoli. – Całą zabawę z konkursem sportowym rozpoczęliśmy jeszcze w 2012 roku przy okazji „Euro 2012”, które odbywało się na stadionach Polski i Ukrainy, potem był „Mundial 2014” w RPA, gdzie przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, a ich starsi koledzy ze szkół podstawowych rozwiązywali już testy na temat piłki nożnej oraz historii i geografii gospodarza Mundialu. Podobnie było przed dwoma laty podczas „Euro 2016” we Francji. Cieszę się, że naszą ideę szybko wsparł poseł na Sejm RP pan Waldemar Olejniczak, będąc jej patronem, ale i mecenasem finansowym. Wśród współorganizatorów i dobroczyńców jednocześnie znaleźli się także: kierownik Biura Terenowego ARiMR w Sierpcu pan Jacek Cecelski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Sierpca pan Dariusz Malanowski, wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Opieki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Sierpca pan Waldemar Frydrychowicz, przewodniczący Zarządu Osiedla nr4 w Sierpcu pan Wojciech Skorłutowski, pan Paweł Sołdański, pan Kazimierz Kowalski oraz pan Jarosław Zimnawoda. Wielkie podziękowania należą się także gospodarzowi obiektu i jednemu ze współorganizatorów naszego konkursu, dyrektorowi CKiSz-u panu Jarosławowi Żmijewskiemu oraz pani dyrektor MBP w Sierpcu Monice Stańczak  – wyjaśnił pomysłodawca i główny organizator konkursu, radny powiatowy Mariusz Turalski. 

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Plastyka i wiedza sportowa
Już podczas uroczystej gali do rak współorganizatorów i mecenasów konkursu trafiły pamiątkowe suweniry. Protokół konkursowy podczas uroczystej gali finałowej w CKiSz-u odczytał prowadzący finał Mariusz Turalski. Na konkurs plastyczny wpłynęło 207 prac plastycznych wykonanych w różnych technikach rysunkowych i malarskich, oraz prace przestrzenne w następujących kategoriach wiekowych: przedszkola 3/4 latki - 25 prac, przedszkola 5/6 latki - 95 prac, szkoły podstawowe kl. I-III - 30 prac, szkoły podstawowe kl. IV-VI - 57 prac. Komisja konkursowa w składzie: Mariusz Turalski – przewodniczący, Maria Jagodzińska (OPP), Agnieszka Janiszewska (CKiSz) nagrodziła prawie 60 prac. Potem przyszedł czas na dekorację najlepszych drużyn z części wiedzowej konkursu. Tam w szranki stanęło 39 (trzyosobowych) drużyn, z czego nagrodzone zostały aż 22 ekipy reprezentujące dane klasy ze szkół podstawowych. 

Czas podziękowań
Mariusz Turalski podziękował dyrekcjom i nauczycielom ze szkół i przedszkoli, wręczając im pamiątkowe niespodzianki za koordynację konkursu na etapie placówek. Potem przyszedł już czas na dekorację laureatów i wyróżnionych w kategorii szkół podstawowych. – Jeszcze raz bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim dzieciom, ich nauczycielom i rodzicom oraz wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego konkursu. Zwłaszcza panu posłowi RP Waldemarowi Olejniczakowi za jego wsparcie. Zobaczymy się ponownie już po wakacjach przy okazji nowego projektu konkursowego, ale z uwagi na to, że „licho nie śpi”, o szczegółach konkursu poinformujemy dopiero na początku września – podsumował Mariusz Turalski.

MARIA

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 14.07.2018, 00:54
Cale zycie wydawalo mi sie, ze przy takich konkursach najwazniejsze sa dzieciaki. Wychodzi na to, ze sie mylilem. Nie padlo ani jedno nazwisko nagrodzonego. Ubawilo mnie to licho, co czyha na tematykę kolejnego konkursu. Oj podstepne ono musi byc....

Pozostałe