Pożar lasu

  • 11.07.2018, 08:28
  • opr. SK
Pożar lasu
6 lipca w godzinach popołudniowych doszło do pożaru lasu w Mościskach. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się poszycie lasu, w przeważającej części iglastego, na powierzchni około 1 ha.

Na tym terenie w godzinach przedpołudniowych prowadzone były prace porządkowe związane z gospodarką leśną. Działania pierwszego przybyłego zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na palące się poszycie lasu. Z chwilą przybywania kolejnych zastępów wprowadzano kolejne prądy wody. Zorganizowano punkt czerpania wody na naturalnym zbiorniku wodnym odległym o około 2 km, skąd woda była dostarczana na miejsce powstania pożaru poprzez dowożenie. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania. Ze względu na grubość tlącej się ściółki w miejscu obniżenia terenu o powierzchni około 3 arów podano jeden prąd piany ciężkiej celem lepszej penetracji środka gaśniczego w głąb materiału. Środek pianotwórczy w ilości 50 dm³ został dostarczony przez przybyłego na miejsce zdarzenia leśniczego. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko oborano przy pomocy ciągnika rolniczego z pługiem ,wykonując zmineralizowany pas o szerokości około 1 m.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe