Przygotowania czas zacząć

  • 18.07.2018, 09:15
  • Tyrion
Przygotowania czas zacząć
Ruszyły letnie przygotowania do sezonu naszych drużyn i pierwsze gry kontrolne.

Świeżo upieczony IV – ligowiec Kasztelan Sierpc rozegrał swój pierwszy sparing w Glinojecku z tamtejszym Kryształem. Sierpczanie przez całe zawody mieli przewagę i pewnie zwyciężyli 3:1. Gole zdobywali: zawodnik testowany Paweł Winnicki i Dawid Klepczyński. W drużynie Kasztelana wystąpiło aż 6 zawodników testowanych. Część z nich już jest dogadanych z naszym klubem, ale trwają jeszcze formalności z załatwieniem transferów między klubami, dlatego nie podajemy konkretnych nazwisk. 4 zawodników opuściło sierpecką drużynę w przerwie letniej, a są to: Maciej Lemanowicz (koniec kariery), Jarosław Brzemiński (Wkra Bieżuń), Mateusz Biegański (Orzeł Goleszyn) i Emil Cendlewski (wyjazd na studia). Z tego powodu jest potrzeba uzupełnień w drużynie i te są czynione. Nie można zapominać, iż zmieniły się przepisy i wrócono przepis, że w IV lidze w drużynie na placu gry musi być co najmniej 2 młodzieżowców (w LO co najmniej 1 młodzieżowiec). Z tymi w Kasztelanie jest problem i można się spodziewać przyjścia przynajmniej 3-4 młodzieżowców przed sezonem, którzy prezentują IV ligowy poziom, a to nie prosta sprawa. Kolejne sparingi przed Kasztelanem w tym tygodniu. Najpierw już w czwartek zagra z Orłem Goleszyn, a w sobotę z Lechem Rypin. W Glinojecku Kasztelan zagrał w składzie: M.Ambrochowicz – M.Siennicki, T.Braniecki, P.Winnicki, testowany, testowany, D.Klepczyński, testowany, B.Śmigrodzki, M.Dzięgielewski, D.Kotkiewicz. Grali również: M.Rokicki, 3 zawodników testowanych, Ł.Betlejewski, Ł.Paczkowski  

Skrwa Łukomie na pierwsze letnie przetarcie wybrała się do Bieżunia na memoriał ku pamięci Marka Kubickiego. Nasza drużyna pojechała tam w mocno okrojonym składzie (zaledwie 6 zawodników), a mimo to zajęła III miejsce. Turniej wygrała Korona Szydłowo. Jeśli chodzi o transfery, to w Łukomiu nie nastąpiły żadne zmiany kadrowe, choć poszukiwania i rozmowy z ewentualnymi zawodnikami cały czas są prowadzone. W weekend Skrwa ma zmierzyć się w meczu kontrolnym ze swoją imienniczką ze Skrwilna.

Orzeł Goleszyn również wziął udział w memoriale ku pamięci, jednak wybrał się na niego za Wisłę do Lucienia. Tam odbyła się uroczystość nadania imienia Stefana Zbiega tamtejszemu boisku oraz rozegrano turniej jego imienia. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn i Orzeł doszedł w nich do finału. Tam zagrał z Deltą Słupno i przegrał w rzutach karnych 1:2 i ostatecznie zajął II miejsce. Kolejny sparing to wspomniana wyżej czwartkowa potyczka z Kasztelanem Sierpc. Co do transferów, to oficjalnie powitano w klubie Mateusza Biegańskiego, który wrócił do Orła po rocznym pobycie w Sierpcu. Szerzej o przygotowaniach i transferach można przeczytać w tym  numerze gazety w rozmowie z prezesem Orła Robertem Kwiatkowskim.  

Świeżo upieczony beniaminek Pogoń Słupia rozegrał już dwa mecze sparingowe. Najpierw uległ 1:7 Kryształowi Glinojeck, a później pokonał 6:0 Mazovię Błomino. Bramki w tym meczu strzelali: Paweł Sadowski x 4, Kamil Łęcki oraz Szymon Sieradzki. Kolejnymi sparingpartnerami Pogoni będą już w środę Wkra Żuromin, a w weekend PAF Płońsk. Jeśli chodzi o transfery, sporo się dzieje w klubie, jednak rozmowy nie są jeszcze zakończone i kto wzmocni drużynę, poinformujemy wkrótce. W tej chwili nikt drużyny nie opuści, a na tym najbardziej zależało zarządowi klubu.

Tyrion
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe