120 mln dla szkół zawodowych

  • 21.03.2018, 08:38
  • opr. SK
120 mln dla szkół zawodowych fot. Urząd Marszałkowski
Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik w ostatnich dniach podpisał umowy z przedstawicielami powiatów sierpeckiego, płockiego i gostynińskiego, na podstawie których do ośmiu szkół zawodowych trafi ponad 4,5 mln złotych.

Dofinansowanie jest wynikiem realizacji projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” prowadzonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. Jego wartość to około 120 mln złotych, z czego blisko 108 mln złotych to środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. W projekcie udział weźmie 159 szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie zawodowe w regionie. Dzięki temu 14 tysięcy osób będzie mogło odbyć staże, praktyki zawodowe, a także kursy specjalistyczne oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe. Otrzymane wsparcie umożliwi szkolnictwu zawodowemu dostosowanie się do potrzeb lokalnej i regionalnej gospodarki. Projekt realizowany będzie przez okres 5 lat, czyli do 31 marca 2023 roku.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe