Mężczyzna przygnieciony ścianą

  • 1.08.2018, 08:27
  • opr. SK
Mężczyzna przygnieciony ścianą
W miejscowości Józefowo podczas prac budowlanych doszło do wypadku. Ściana szczytowa budynku przewróciła się, przygniatając człowieka. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że mężczyzna był przytomny, z kontaktem logicznym, w pozycji leżącej na plecach, ciało pokryte było gruzem. Przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej mieszkańcy odgruzowali twarz poszkodowanego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odgruzowaniu ręcznym poszkodowanego, ułożeniu na noszach typu deska i ewakuowaniu ze strefy niebezpiecznej. Następnie przystąpiono do wykonania badania urazowego z jednoczesnym założeniem kołnierza ortopedycznego i podaniem tlenu. Z badania wynikło, że poszkodowany ma rany głowy, bolesność w klatce piersiowej po lewej stronie - prawdopodobne złamania żeber, ranę barku, podejrzenie urazu miednicy. Na miejsce działań dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano poszkodowanego. Następnie   poszkodowany został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku. Po pewnym czasie na miejsce zdarzenia dotarł wezwany inspektor nadzoru budowlanego, który po rozpoznaniu sytuacji zalecił niezbliżanie się do obiektu do czasu naprawy uszkodzenia. Na tym działania zastępów zostały zakończone. 

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe