Śmierć 17-latka

  • 1.08.2018, 08:29
  • opr. SK
Śmierć 17-latka fot. KPP w Sierpcu
24 lipca po godzinie 21 na drodze krajowej nr 10 doszło do tragicznego wypadku drogowego. Śmierć poniósł 17-letni kierujący motorowerem.

Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, poza obszarem zabudowanym. Wstępnie policja ustaliła, że 22-letni kierujący volkswagenem golfem, jadąc w kierunku Sierpca, z bliżej nieokreślonej przyczyny najechał na tył motoroweru, a następnie na tył jadącej również w tym samym kierunku 18-letniej kierującej oplem astra. Wskutek zderzenia motorower został całkowicie zniszczony, volkswagen golf zjechał do prawego rowu, zaś opel astra do lewego rowu. Wobec jednej osoby prowadzone były czynności resuscytacyjne przez przejeżdżających kierowców. Poszkodowany znajdował się w pozycji leżącej na plecach. Droga została całkowicie zablokowana przez służby ratownicze. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przejęciu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) kierującego motorowerem. Wykonując dalsze rozpoznanie stwierdzono, że samochodem osobowym opel astra podróżowały 3 osoby (kobieta, mężczyzna i dziecko - chłopiec w wieku około 11 lat). Samochodem osobowym vw golf podróżował kierujący pojazdem.  Ze względu na cieżkie obrażenia niespełna 17-letni kierujący motorowerem poniósł śmierć na miejscu. Osoby podróżujące oplem doznały obrażeń ciała. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący samochodami byli trzeźwi. Po wykonanych czynnościach dochodzeniowo-śledczych oraz oględzinach biegłego sądowego pojazdy zostały usunięte z miejsca zdarzenia. Droga została uprzątnięta z elementów nadwozia pojazdów. Płyny eksploatacyjne z pojazdów biorących udział w zdarzeniu zostały zebrane przy pomocy sorbentu. Na tym działania zastępów zostały zakończone. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe