500 tys. złotych kredytu

  • 01.08.2018, 08:36 (aktualizacja 08.08.2018, 08:40)
  • tekst i fot.SK
500 tys. złotych kredytu
Dwunastu radnych spotkało się 30 lipca na LIV sesji Rady Gminy Sierpc, podczas której przyjęto uchwałę zmieniającą uchwałę budżetową na 2018 rok oraz uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu.

Wójt informując radnych o działalności w okresie międzysesyjnym, powiedział m.in., że 12 lipca odbyło się zebranie  z zarządem OSP w sprawie dotacji na ich dosprzętowienie przydzielanej przez Państwową Straż Pożarną. Gmina podczas rezalizacji tego zadania zostanie obciążona tylko 1 % kosztów związanych z zakupem. Poinformował także o trwających remontach dróg na terenie gminy oraz koszonych poboczach sprzętem zakupionym w ostatnim czasie przez gminę.
Dodadał, że na terenie gminy trwa „akcja susz”. Do gminy wpłynęły 352 wnioski, została powołana komisja, która jeździ po terenie gminy i sprawdza poprawność wniosków złożonych  przez rolników. Podpisano także umowę na zakup instrumentów dętych dla orkiestry OSP Goleszyn. 10 tys. złotych  pozyskano na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego, drugie 10 tys. przeznaczy gmina ze środków własnych Ze względu na to, że jest okres wakacyjny, we wszystkich szkołach odbywają się niezbędne remonty, niektóre z nich, jak np. korytarz na piętrze w szkole w Sudragach, należą do dość kosztownych. 
Każda z uchwał w porządku obrad została przed sesją szczegółowo omówiona na posiedzeniu komisji. Podczas obrad większością głosów przyjęto m.in. uchwałę w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy, uchwałę zmieniającą uchwałę budżetową na 2018 rok oraz uchwałę dotyczącą zaciągnięcia w 2018 roku długoterminowego kredytu.
Kredyt w kwocie 500tys. złotych zostanie przeznaczy na sfinansowanie deficytu budżetu w wysokości ponad 130 tys. złotych, spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów. Spłata kredytu będzie miała miejsce w latach 2018 – 2027 i następować będzie z dochodów własnych budżetu gminy, tj. z wpływu z podatku dochodowego od osób fizycznych oraz z podatku od nieruchomości. Zabezpieczeniem spłaty kredytu będzie wystawiony przez gminę weksel in blanko. 

SPRAWY RÓŻNE
Głos zabrał radny Marek Adamkowski, który należał do komitetu organizującego połączone  jubileusze OSP z terenu gminy Sierpc. Radny podziękował wójtowi, i nie tylko jemu, za sfinansowanie jubileuszy, a także za uczestnictwo w uroczystości. Podziękował także skarbnikowi gminy i radnemu Januszowi Tomaszewskiemu, którzy zaszczycili uroczystość swoją obecnością. Dodał, że było mu przykro, że pozostali radni z przewodniczącym na czele  nie dotarli na obchody jubileuszowe, tym bardziej, że on jako radny stara się być na każdej uroczystości organizowanej na terenie gminy Sierpc, np. w Żochowie, Piastowie, Goleszynie. Przewodniczący Rady odniósł się do słów radnego, mówiąc, że nie mógł uczestniczyć w uroczystości jubileuszowej OSP, ponieważ miał zaplanowany  i opłacony wyjazd, zaś termin obchodów był wielokrotnie przekładany.

tekst i fot.SK

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe