Bezpieczne pożyczki dla przedsiębiorców

  • 1.08.2018, 08:40 (aktualizacja 08.08.2018 08:43)
  • opr. SK
Bezpieczne pożyczki dla przedsiębiorców
Przedsiębiorcy z terenu województwa mazowieckiego oraz osoby planujące otworzyć własną działalność mogą skorzystac z tanich i bezpiecznych pożyczek udzielanych przez Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy.

Jest to instytucja powołana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw na terenie Mazowsza. Dlatego pozyskiwane środki unijne, rządowe i samorządowe przeznacza się na udzielanie preferencyjnych pożyczek na warunkach korzystniejszych  niż proponują komercyjne instytucje finansowe. Środki pozyskane przez wnioskodawców mogą być przeznaczone na rozpoczecie działalności lub rozwój przedsiębiorstwa. Kontynując projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowickiego 2007-2013, udzielane są obecnie pożyczki w wysokości od 20 tysięcy złotych do 500 tysięcy złotych. Mogą je otrzymać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu województwa mazowieckiego. Pożyczki udzielane sa na okres 60 miesięcy z możliwością skorzystania z półrocznej karencji w spłacie rat kapitałowych. Zaznaczyć należy, że oprocentowanie jest niskie i ustalane indywidualnie dla każdego wniosku pożyczkowego zodnie z wytycznymi UE. Lekarze, weterynarze i dentyści mogą skorzystać z pożyczki udzielanej ze środków własnych na zakup sprzetu medycznego. Fundusz oferuje pożyczki do 150 tys. Złotych z korzystnym oprocentowaniem przy minimum formalności. W ramach środków własnych można także skorzystać ze sfinansowania start-upów w wysokości do 120 tys. Złotych, a dla firm planujących swój rozwój do 500 tys. złotych. Można też skorzystać z pożyczki w ramach programu "Jeremie 2". Są to pożyczki unijne na sfinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie województwa, prowadzące do wprowadzenia na rynek nowych produktów lub usług oraz pozyskiwania i wdrażania innowacji. Oferowane są pożyczki od 10 do 250 tysięcy złotych, z oprocentowaniem 1,85%, pięcioletnim okresem spłaty oraz sześciomiesięczną karencją w spłacie rat kapitałowych.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
przemo
przemo 26.08.2018, 17:31
Bardzo pożądania inicjatywa. Przedsiębiorcy są traktowani przez banki i przez prawo jak obywatele drugiej albo trzeciej kategorii. Ciężko im o kredyt w banku ale to jeszcze można zrozumieć, banki to nie państwo. Gorzej jak komornik siądzie na firmę, bo wtedy może ogołocić konto bankowe i wszystkie mienie do zera. Pytam, gdzie tu sprawiedliwość skoro osoby niebędące przedsiębiorcami mają w egzekucji zagwarantowane minimum wolne od zajęcia tak na koncie jak i z pensji: http://firkas.waw.pl/firma-a-k… - a przedsiębiorca nie! Przecież on też człowiek i ma potrzeby egzystencjalne jak i jego rodziny.

Pozostałe