Zakończenie Pleneru

  • 1.08.2018, 08:59 (aktualizacja 08.08.2018 09:02)
  • (katia)
Zakończenie Pleneru
Jak pisaliśmy w poprzednim numerze, Ogólnopolski Plener Plastyczny w Sierpcu gromadzi co roku wielu artystów, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, a prace, które podczas niego powstają, cieszą oko kolekcjonerów, miłośników sztuki, jednocześnie rozsławiając Sierpc i okolice.

„Mija już ćwierć wieku pracy artystycznej w Centrum Kultury i Sztuki, de facto, podzielonej na dwa etapy starego budynku i, od kilku lat, dzięki pozyskanym przez mojego poprzednika środkom, również w tym nowym budynku przyjaznym dla Państwa. Udaje się tu wykonać bardzo dużo prac, często w ostatnich latach byłem z Państwem i oglądałem bądź w pracowni, bądź to w plenerze, Państwa prace, niejedna już wisi u mnie w domu. Mam nadzieję, że te prace ubogacają Państwa życie i artystyczne doznania związane z naszym miastem”- mówił burmistrz miasta Sierpca Jarosław Perzyński podczas uroczystego zakończenia XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego, które odbyło się 26 lipca w CKiSz-u w Sierpcu.
Podczas tegorocznego zakończenia Pleneru powstało wiele ciekawych prac, jak zawsze ukazujących piękno przyrody, a także sierpeckie zabudowania i zabytki. W czasie zakończenia nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do uczestników, podziękowań oraz jubileuszowego tortu i szampana.
Zakończenie Pleneru było także okazją do podziękowań skierowanych do p. Bożeny Ilskiej, która przez 23 lata pełniła funkcję komisarza pleneru. „W tym miejscu jest to doskonała okazja do podziękowań osobie, bez której plenery nie istniałyby i nie miały takiej mocy sprawczej, jeśli chodzi o dzieła, które podziwiamy, a które na tych plenerach powstawały”- powiedział burmistrz.

(katia)

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe