Zagrali dla powstańców i dzieci

  • 1.08.2018, 09:05
  • MARCIN
Zagrali dla powstańców i dzieci
Drużyna Pozytywka/Oaza Team Sierpc zwyciężyła w IX Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego „Pamiętamy - Dziękujemy”. Tym razem w imprezie wzięło udział osiem drużyn z powiatów sierpeckiego i płońskiego.

Cykl turniejów pod nazwą „Śladami Pamięci” to swoiste Grand Prix, w ramach którego startujące zespoły uczestniczą w trzech charytatywnych turniejach związanych z historią Polski. W tym wyjątkowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości cykl nosi nazwę „Droga do Niepodległej”. Organizatorami cyklu są poseł RP Waldemar Olejniczak oraz radny powiatu sierpeckiego Mariusz Turalski. Po doświadczeniach ostatnich lat tym razem trudno było jeszcze przed turniejem wskazać jego głównych faworytów.  Wydawało się, że o czołowe lokaty powinny powalczyć drużyny Dekrembud Jankowski Gościmin, Stowarzyszenie Ludowe „Sona” Gościmin (obie powiat płoński), a także mocne kadrowo Gold Drop Sierpc i Smalec Stelmański Sierpc. Oczywiście jednym z kandydatów do zwycięstwa byli także obrońcy tytułu, czyli Pozytywka/Oaza Sierpc. Zgodnie z tradycją pierwszy akcent turnieju odbył się jednak nie na boisku, ale przy pomniku poświęconym Żołnierzom Września 1939 i Armii Krajowej obok SP nr2 w Sierpcu. Tam delegacja drużyn oraz organizatorów złożyła kwiaty i zapaliła znicze, oddając symboliczny hołd bohaterom wydarzeń sprzed 74 lat. 

To już dziewiąta edycja
Potem nastąpiło już oficjalne otwarcie turnieju na boisku orlik, którego dokonał jego organizator radny powiatu sierpeckiego Mariusz Turalski. – Jesteśmy tutaj, aby swoją obecnością podziękować bohaterom Powstania sprzed 74 lat. Bardzo dziękuję za Waszą postawę. Niektórzy z Was są tutaj po raz pierwszy, ale wielu już po raz dziewiąty, bo premierowy turniej odbył się w 2010 roku, jeszcze w obecności nieodżałowanego śp. Andrzeja Olechowskiego. Dzisiejsza frekwencja  utwierdza mnie w przekonaniu, że warto organizować takie turnieje, by promować pamięć historyczną i postawy godne naśladowania. Co ważne, nasz turniej ma także wymiar charytatywny i możemy dziś pomóc dzieciom – podkreślił Mariusz Turalski. 

Pozytywka/Oaza jak burza
Kolejnym akcentem turnieju było losowanie grup. Do grupy A trafiły: Pozytywka/Oaza Team Sierpc (Trzciński – Sławiński, Siennicki, Jagodziński, Obczyński, Siennicki, Śmigrodzki, Mazurowski, Dzięgielewski), Gold Drop Sierpc (Kamiński – Rudowski, Jastrzębski, Pawlak, Zieliński, Piuchowski, Małkowski), Napadziory Gójsk (Majewski K. – Siwkowski P., Siwkowski Ł., Jesionowski, Bartczak, Ostrowski, Podlaski, Majewski D.) oraz ekipa Gminy Zawidz (Krupiński, Ludwiczak – Różański, Sieradzki, Grabowski, Sieciński K., Komorowski, Sieciński M., Świeczkowski). Faworyci rozpoczęli ze zmiennym szczęściem. Gold Drop niespodziewanie zanotował porażkę i dwa remisy. Pozytywka/Oaza od początku szła z kolei jak burza, wygrywając wszystkie mecze grupowe i z pierwszego miejsca meldując się w ćwierćfinałach. System gier był bardzo liberalny, bo każda z ośmiu drużyn mogła liczyć na grę w ¼ finału. Oczywiście w fazie pucharowej drużyny grały już „na krzyż”: 1A - 4B, 2A – 3B itd.    
W grupie B rywalizowały Dekrembud Jankowski Gościmin, Stowarzyszenie Ludowe „Sona” Gościmin, Kalarepy Sierpc oraz Smalec Stelmański Sierpc. Faworytami tej grupy byli piłkarze z powiatu płońskiego, czyli Sona i Dekrembud, ale życie jeszcze raz napisało zupełnie inny scenariusz. Grupę z 7 punktami wygrała pewnie ekipa Smalec Stelmański (Szczepkowski D. – Mariański, Krajenta, Szczepkowski M., Rudziński, Nowakowski, Domagała, Kądalski, Lisiecki) przed Kalarepami (4 pkt), Dekrembud (2 pkt) oraz Soną (2 pkt). 

Obronili tytuł
Po rywalizacji w grupach przyszedł czas na ćwierćfinały w systemie A1-B4, B1- A4, A2-B3 i B2-A3. Zespół Pozytywka/Oaza Team podobnie jak przed rokiem (również w ćwierćfinale) pokonał Sonę Gościmin 2:0, meldując się w ½ turnieju. W kolejnych ćwierćfinałach Smalec Stelmański przegrał niespodziewanie 0:1 z Gminą Zawidz, Napadziory Gójsk pokonały po rzutach karnych 1:0 (0:0) Dekrembud, a Gold Drop również po serii rzutów karnych odprawił 2:1 (1:1) Kalarepy Sierpc. W półfinałach emocji również nie brakowało. Pozytywka/Oaza Team po kapitalnym meczu wygrała 2:0 z Napadziorami, a w meczu Gmina Zawidz kontra Gold Drop czarny koń imprezy z Zawidza pokonał kolejnego wyżej notowanego rywala (2:0). Kolejne cztery mecze imprezy decydowały o miejscach, jakie poszczególne drużyny w niej zajmą. W derbowym spotkaniu o siódmą lokatę Dekrembud Gościmin w serii karnych pokonał 3:2 (0:0) Sonę Gościmin. W starciu o piąte miejsce podrażniony Stelmański Smalec wygrał 2:1 z Kalarepami Sierpc. Trzecia lokata w turnieju przypadła ekipie Napadziorów, która po zaciętym meczu i rzutach karnych zwyciężyła Napadziory Gójsk 2:0 (1:1). Finał turnieju miał bardzo emocjonujący przebieg. Pozytywka/Oaza Team Sierpc atakowała, a Zawidz czekał na kontry. Jedna z nich omal nie zakończyła się trafieniem dla zawidzan. Zespół z Sierpca uratował jednak jego bramkarz Daniel Trzciński, który popisał się kapitalną interwencją. W kolejnych minutach Pozytywka/Oaza Team przejęła kontrolę nad grą, a po asyście Pawła Siennickiego gola (nr 6 w turnieju!) dla Pozytywki/Oazy zdobył Bartłomiej Śmigrodzki. Pozytywka zasłużenie obroniła tytuł sprzed roku i za rok w jubileuszowej X edycji turnieju powalczy o trzeci z rzędu triumf. 

Podwójna dekoracja
Główny organizator turnieju Mariusz Turalski nie zapomniał również o nagrodach indywidualnych. Te z jego rąk, a także ks. Grzegorza Szloma reprezentującego sierpecki Caritas,  otrzymali: Damian Majewski - najlepszy zawodnik turnieju, Bartosz Śmigrodzki – najlepszy strzelec (6 bramek), Daniel Trzciński (Pozytywka/Oaza) – najlepszy bramkarz, fair-play: Dariusz Zieliński, Marcin Jankowski, Paweł Ptaśkiewicz, Damian Ludwiczak, a także Jakub Zawadzki (najwaleczniejszy zawodnik) i Marcin Kądalski (najsympatyczniejszy zawodnik). Warto dodać, że zebrane podczas turnieju środki pozwolą przygotować szkolne wyprawki dla dzieci z rodzin będących pod opieką sierpeckiego oddziału Caritas. – Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej wyjątkowej imprezy, a więc Łukaszowi Wróblewskiemu – animatorowi boiska orlik, wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Sierpca Dariuszowi Malanowskiemu, radnemu Jarosławowi Ocickiemu, radnemu Krzysztofowi Rudowskiemu, radnemu Waldemarowi Frydrychowiczowi, przewodniczącemu Zarządu Osiedla nr4 Wojciechowi Skorłutowskiemu, Jarosławowi Motylewskiemu z firmy Masarnia Bieżuń oraz wszystkim sponsorom, zawodnikom i naszemu patronowi posłowi RP Waldemarowi Olejniczakowi. Na pewno spotkamy się już niebawem podczas kolejnego turnieju – podsumował Mariusz Turalski. Ostatni turniej cyklu odbędzie się na przełomie października i listopada. Wtedy dojdzie do podwójnej dekoracji. Najlepsze drużyny trzeciego turnieju oraz te z łącznej klasyfikacji całego cyklu „Śladami Pamięci” zostaną nagrodzone.  

MARCIN

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe