Świadczenie na każde dziecko uczące się

  • 14.08.2018, 08:26
  • opr. red
Świadczenie na każde dziecko uczące się
Jak informuje rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego od 1 lipca na Mazowszu złożono dotychczas ok. 158 tys. wniosków w programie Dobry Start. Z początkiem sierpnia rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski nie tylko online, ale również w sposób tradycyjny – w urzędzie lub wysłać pocztą. Najwięcej wniosków złożono w Warszawie. Do końca lipca przekazano do gmin na realizację programu ponad 123 mln zł.

-”Zwracam się do samorządów, aby nie odwlekały wypłat świadczeń i na bieżąco przekazywały środki rodzinom” – powiedział Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki. 
 Pierwsze środki na wypłatę świadczeń gminy otrzymały około 10 lipca br. 
Złożenie wniosku w programie Dobry Start w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. W sytuacji, gdy wniosek zostanie złożony później, samorząd ma dwa miesiące na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Ostateczny termin, do kiedy należy złożyć wniosek o świadczenie w programie Dobry Start, to 30 listopada. Złożenie wniosku po tym terminie sprawi, że prawo do świadczenia przepadnie. Dobry Start jest wsparciem dla rodzin, w którym nie obowiązuje żadne kryterium dochodowe. Świadczenie przysługuje raz w roku na każde dziecko uczące się do ukończenia 20 lub –w przypadku dzieci niepełnosprawnych – 24 roku życia. Z programu Dobry Start, który jest inwestycją w edukację polskich dzieci, skorzysta.

opr. red
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe