III Kasztelański Festiwal Smaków

  • 14.08.2018, 08:44 (aktualizacja 29.08.2018 08:56)
  • (katia)
III Kasztelański Festiwal Smaków
Tysiące widzów, kilkudziesięciu wystawców, pokazy, regionalne produkty i dużo dobrej muzyki. Już po raz trzeci odbyła się jedna z największych imprez sierpeckich organizowanych przez Urząd Miasta Sierpc i CKiSz w Sierpcu - III Kasztelański Festiwal Smaków. Swym zasięgiem obejmuje on nie tylko najbliższą okolicę, ale także dalsze regiony Polski, bowiem fani gwiazd zapraszanych na Festiwal zjeżdżają się z całego kraju.

W tym roku impreza przerosła oczekiwania wielu, a rozmach, z jakim została przygotowana, naprawdę wzbudzał zachwyt i sierpczan, i przyjezdnych. Wśród gwiazd, które pojawiły się na festiwalowej scenie, jak co roku można było usłyszeć wykonawców lokalnych, jak też zespoły znane w Polsce i na świecie.
Tradycyjnie Festiwal, trwający trzy dni, rozpoczął się od  występów sierpeckiej sceny muzycznej- Balonnowy i Biga Plus zagrali swoje najnowsze i nieco starsze kawałki. Ale publiczność zgromadzona pod sceną czekała na gwiazdę wieczoru- Quebonafide- pochodzącego z Ciechanowa piosenkarza, jednego z najpopularniejszych obecnie raperów, członka duetów Yoachimu  i Taconafide. Supportem dla Quebo byli również młodzi raperzy na czele z Wac Toja - określanym jednym z najbardziej charakterystycznych głosów młodego pokolenia. Pomimo deszczowej nocy fani, którzy przyjechali posłuchać swoich idoli, nie zamierzali odpuścić. Kilkanaście osób pozostało na placu koncertowym i postanowiło spać na ławkach ustawionych w strefie VIP. Młode fanki, nie zważając na niesprzyjającą pogodę, wyposażone jedynie w bluzy i koce, spędziły noc pod gwiazdami. Rankiem, mokre i zziębnięte, odwiedził burmistrz, serwując wraz z paniami gorącą herbatę i przekazując ciepłą odzież. 
Sobota to dzień zabawy w strefie dziecięcej. W tym roku dmuchane zamki i tory przeszkód przeszły najśmielsze oczekiwania odwiedzających. Kolejki dzieci z rodzicami sięgały aż do strefy dorosłych, przygotowanej przez głównego sponsora - Browar Kasztelan Sierpc. Nie brakowało chętnych do choćby kilkudziesięciominutowej zabawy. Były także animacje dla dzieci, wolontariusze CKiSz-u rozdawali balony oraz cukierki, a wśród wystawców oferujących asortyment dla dzieci szalały tłumy. 
Nie zabrakło rzecz jasna i gwiazd  muzyki, takich jak Dawid Kwiatkowski oraz Maryla Rodowicz. Tu także fani nie zawiedli. Młodzież, zgromadzona najbliżej sceny, żywiołowo reagowała na każdą najmniejszą nawet wzmiankę o zbliżającym się idolu, były rzucane na scenę maskotki, transparenty, serca. Występ Elektrycznych Gitar przerwała niestety wichura, jednak nie odebrało to dobrego humoru uczestnikom zabawy, a ci, którzy schronili się pod namiotami lub w domach, bardzo szybko powrócili do zabawy, by zająć jak najlepsze miejsce przy scenie. Również i w tym dniu pojawiły się zespoły z Sierpca - We play blues i The Presya. Burmistrz Jarosław Perzyński, jak co roku, rozlosował nagrody wśród komentatorów selfie, które tradycyjnie robił z publicznością oraz rozdawał upominki. Przed koncertem Maryli Rodowicz gorąca atmosfera sięgała już zenitu. Gwiazda zaprezentowała najsłynniejsze swoje przeboje, a cała widownia śpiewała razem z nią. „Wulkan energii...”- można było dosłyszeć wielokrotnie. I rzeczywiście, w godzinnym koncercie było wszystko: stroje, światła, świetna muzyka, wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. I ona – niekwestionowana królowa muzyki - roztańczona, uśmiechnięta, mająca świetny kontakt z publicznością.
Ostatni dzień Festiwalu to dzień z muzyką disco polo. Już od rana rozpoczął się dobrą zabawą. Od godziny 12 ruszyła strefa zabaw dla dzieci, a po południu rozpoczął się koncert zespołu Loosehead. Na gwiazdy publiczność czekała i jak podkreślali organizatorzy, wbrew panującym opiniom o niższej półce zespołów discopolowych, plac wypełnił się prawie w całości. Wystąpiły zespoły Piękni i Młodzi, Mario Bischin oraz gwiazda wieczoru- Defis. Publiczność śpiewała razem z nimi, a żar pod sceną podsycały rozdawane przez gwiazdy autografy i płyty.
Trzy dni minęły jak z bicza trzasł, jednak burmistrz Jarosław Perzyński już zapowiedział następny Festiwal Smaków, który ponoć ma być przygotowany z jeszcze większym rozmachem. Czekamy zatem na rok następny, a tymczasem przekazujemy Państwu relację fotograficzną.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe