Koncert ks. kanonika Franciszka Kucia

  • 14.08.2018, 08:58 (aktualizacja 29.08.2018 09:01)
  • SK.
Koncert ks. kanonika Franciszka Kucia
W dniach 11-12 sierpnia miały miejsce uroczystości rocznicowe w 30. rocznicę rozpoczęcia strajku sierpień 1988 oraz trzecią rocznicę wprowadzenia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W uroczystościach uczestniczył ks. kan. Franciszek Kuć z parafii w Bonisławiu, przyjaciel rodziny bł. ks. J.Popiełuszki.

Proboszcz parafii w Bonisławiu na uroczystości został zaproszony przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Stoczni Remontowa Shipbuilding oraz proboszcza parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku Emaus. 
-”(..) Na rozpoczynających się dziś uroczystościach mam zaszczyt bardzo serdecznie powitać księdza kanonika Franciszka Kucia, który przybył do nas z Bonisławia k. Płocka, gdzie prowadzi posługę kapłańską jako proboszcz parafii pw. Stanisława Biskupa Męczennika. Miałem przyjemność poznać ks. kanonika na warszawskim Żoliborzu przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdy w maju 2011 roku wraz z zespołem Emanuel zaprezentował swoją twórczość słowno- muzyczną. Z całego serca dziękuję księdzu kanonikowi za przyjęcie zaproszenia i obecność na dzisiejszych uroczystościach.(...)”- takimi słowami m.in. powitano proboszcza z parafii w Bonisławiu.
Pierwszego dnia obchodów rocznicowych uczestnicy i zaproszeni goście, wśród których był również Dariusz Kalkowski, wójt Gozdowa, po wieczornej mszy mogli wysłuchać koncertu księdza kanonika Franciszka Kucia, zaś drugiego dnia uczestniczyć w mszy świętej koncelebrowanej przez proboszcza z Bonisławia oraz wysłuchać wygłoszonej homili. Ksiądz Franciszek Kuć jest autorem zarówno tekstów, jak i muzyki.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
SK.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe