Potrącenia rowerzystów

  • 14.08.2018, 09:02 (aktualizacja 29.08.2018 09:03)
  • opr. SK
Potrącenia rowerzystów
7 sierpnia oraz 11 sierpnia br. na terenie powiatu sierpeckiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzysty.

Do pierwszego zdarzenia  z udziałem rowerzysty oraz samochodu osobowego marki Daewoo doszło w miejscowości Ligowo.  Z ustaleń dokonanych przez policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, iż 58- letni kierujący pojazdem Daewoo na prostym odcinku drogi, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka 47- letniemu rowerzyście, doprowadzając do zderzenia się pojazdów.
Kolejne zdarzenie, tj.11 sierpnia,  miało miejsce na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z ulicą Słowackiego w Sierpcu.  19- letni kierujący renault nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą z pierwszeństwem 61- letniemu rowerzyście, uderzając w niego. W obu przypadkach rowerzyści z obrażeniami ciała zostali zabrani do płockiego szpitala celem wykonania szczegółowych badań lekarskich.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania, trzeźwość, rozsądek oraz używanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego w trosce o własne bezpieczeństwo. 

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe