Z niewyjaśnionych przyczyn

  • 05.09.2018, 08:08
  • opr. S.K.
Z niewyjaśnionych przyczyn
W miejscowości Jaworowo Lipa 24 sierpnia po godzinie 16.00 doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący samochodem marki Ford z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni, dachował, po czym zatrzymał się w rowie.

Z informacji otrzymanej od rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wynika, że informacja o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Sierpcu wpłynęła drogą telefoniczną od dyżurnego SKKP w Żurominie. Z treści zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Jaworowa Lipa doszło do wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego i są dwie osoby poszkodowane pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Jako pierwszy na miejsce działań dotarł zastęp z OSP w Bieżuniu. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. W chwili dojazdu pierwszego zastępu znajdowali się oni w ambulansie pod opieką lekarza. Byli przytomni, jeden uskarżał się na ból ręki i miał rozciętą głowę, natomiast drugi posiadał drobne skaleczenie prawej dłoni. Następnie na miejsce zdarzenia przybyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żurominie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonym samochodzie oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem.
Jak ustalili policjanci, którzy pojechali na miejsce, 61- letni kierujący fordem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w nasyp. W pojeździe znajdował się także 31- letni pasażer, który z niegroźnymi obrażeniami głowy został zabrany do płockiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący fordem był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 61- letni kierujący pojazdem został ukarany mandatem karnym.
Po dojechaniu na miejsce zastępu z JRG w Sierpcu i po zapoznaniu się z sytuacją kierowanie działaniem ratowniczym przejął Zastępca Dowódcy JRG. Ze względu na właściwość rejonową zadysponował on poprzez SKKP w Sierpcu na miejsce zastęp z OSP Zawidz, natomiast zastępy z powiatu żuromińskiego odesłał do koszar. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kontynuowaniu pomocy Policji w wahadłowym kierowaniu ruchem. Po zakończeniu czynności policyjnych uszkodzony ford został odholowany w bezpieczne miejsce na pobocze. Następnie uprzątnięto jezdnię z pozostałości powypadkowych. Na tym działania zakończono. 

opr. S.K.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe