Zwłoki kobiety w rzece Skrwie

  • 05.09.2018, 08:10 (aktualizacja 12.09.2018, 08:13)
  • opr. S.K.
Zwłoki kobiety w rzece Skrwie
W ostatnim tygodniu sierpnia policjanci i strażacy szukali zaginionej 62-letniej kobiety, mieszkanki Żochowa. Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny.

Kobieta ostatni raz widziana była 27 sierpnia wieczorem w Żochowie (gm. Sierpc). Udała się w nieznanym kierunku i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaniepokojona pracownica GOPS w Sierpcu, która nie mogła skontaktować się z 62-latką, zawiadomiła policjantów, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, gdzie mogła przebywać zaginiona, a także przy udziale policyjnego śmigłowca przeszukiwali tereny wokół rzeki. 
-„Po przybyciu na miejsce zdarzenia w rozmowie z dowodzącym akcją poszukiwawczą z ramienia policji naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu ustalono, że poszukiwana jest kobieta w wieku 62 lat. Dowodzący akcją poszukiwawczą wyznaczył do przeszukania tereny leśne nad rzeką Skrwa. Ratownicy ustawieni w linii tyralierą przystąpili do przeszukiwania wyznaczonego terenu. Podczas przeszukiwania terenów leśnych nad rzeką tuż przy przebiegającym rurociągu „Przyjaźń” zauważono rzeczy osobiste i artykuły spożywcze. O tej sytuacji drogą telefoniczną powiadomiono dowodzącego akcją poszukiwawczą. Po przybyciu policji na miejsce znalezionych rzeczy nadleciał również śmigłowiec policyjny, którego załoga zauważyła , że ciało kobiety znajduje się około 100 m dalej w dół rzeki. Ciało kobiety zahaczyło o pień drzewa. W celu wydobycia ciała kobiety z wody na miejsce zadysponowano zastęp i przyczepkę z łodzią płaskodenną z JRG Sierpc. Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia ratownicy ubrani w suche kombinezony i kamizelkę asekuracyjną wydobyli ciało kobiety na brzeg. Na tym działania zakończono”- poinformował rzecznik prasowy KP PSP w Sierpcu. 
Niestety, finał tych poszukiwań okazał się tragiczny. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zostało zabezpieczone. Sekcja zwłok pozwoli na ustalenie przyczyny śmierci kobiety.

- "Wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci osoby o której mowa w zapytaniu, nie uzyskano jeszcze pisemnej opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej odnośnie przyczyny zgonu i ewentualnych obrażeń ciała zmarłej i dlatego nie jest możliwe na obecnym etapie postępowania  jednoznaczne udzielenie odpowiedzi na  pytanie o ewentualny udział innych osób w spowodowaniu śmierci."- Grzegorz Jędrzejewski Prokurator Rejonowy 

opr. S.K.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe