200 TYS. ZA ŚMIERĆ MŁODYCH TANCEREK?

  • 31.08.2016, 10:54 (aktualizacja 17.10.2016 08:05)
  • Justyna Gabrychowicz
200 TYS. ZA ŚMIERĆ MŁODYCH TANCEREK?
Trzy lata trwało postępowanie w sprawie wypadku busa, który 9 marca 2013 roku wiózł 18 dzieci z klubu Egurrola Dance Studio z Wyszkowa na turniej do Bydgoszczy. Tego dnia, wczesnym rankiem, na wysokości Studzieńca za Sierpcem, bus uderzył we wiadukt kolejowy. Dwie tancerki już nigdy nie staną przed publicznością. Jedna zmarła na miejscu, druga w szpitalu.

Tego dnia na drodze panowały dość trudne warunki jazdy. Było ślisko z racji wcześniejszych opadów śniegu. Kierujący busem, zmierzając w stronę Bydgoszczy, najwyraźniej zasnął za kierownicą. Auto uderzyło we wiadukt kolejowy. Śpiące wówczas  dzieci stały się bezbronnymi ofiarami uderzenia, które było tak silne, że z okien wyleciały szyby. Na miejscu zmarła dziewczynka, zaś druga po przewiezieniu do szpitala. Zapadł wyrok. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga 15 czerwca 2015 roku skazał Mariusza Ś. za nieumyślne spowodowanie katastrofy drogowej, w której zginęły dwie dziewczynki, a 16 zostało rannych, na 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na 5 lat oraz zasądził na rzecz każdego z pokrzywdzonych rodziców  po 50 tys. Skazany miałby zapłacić  więc w sumie 200 tys. zł. Okazało się jednak, że wyrok jest za niski. Rodziny zmarłych w wypadku dzieci "usatysfakcjonowałby" wyrok 12 lat pozbawienia wolności. Argumenty, które padały na sali sądowej, że kierowca mógł zasnąć, bo poczuł zmęczenie, nie były przekonujące.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

 

- Prokurator ocenił, że wyrok jest za łagodny w części dotyczący kary i 21 lipca 2015 roku wniósł apelację. Sąd Apelacyjny w Warszawie wyrokiem z 24 maja 2016 roku uwzględnił częściowo apelację prokuratora i oskarżyciela posiłkowego, i wymierzył oskarżonemu karę czterech lat pozbawienia wolności. - tłumaczy gazecie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska.

 

Kara, którą otrzymał 35-letni kierujący, była niewspółmiernie niska do wyrządzonych krzywd - tak uznał sąd, jednocześnie zaznaczył, że zachowanie sprawcy wypadku było nieumyślne. Nie wiadomo, jakimi argumentami jeszcze sąd uzasadnił wyrok, skazując mężczyznę na cztery lata pozbawienia wolności za śmierć dwóch dziewczynek - młodych tancerek. W chwili powstawania artykułu prokuratura nie otrzymała uzasadnienia wyroku.

Justyna Gabrychowicz

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lutheran Hospital
Lutheran Hospital 31.01.2018, 18:54
Jestem przedstawicielem Iowa Luterańskiego Szpitala w Iowa City w USA. Doznałem, aby kierownictwo szpitala mogło reklamować w Internecie, jak pracujemy i że rozpoczęliśmy ponownie rok na zakup i sprzedaż ludzkich narządów, np. nerki, Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą, skontaktuj się z nami pod poniższym e-mailem: Zrekompensujemy naszym darczyńcom sporą sumę pieniędzy i jesteśmy specjalistami od organów Chirurgia i jako dawczyni nie ma ryzyka w to.
A to jest nasz e-mail:
[email protected]
Możesz również zadzwonić lub skontaktować się z nami pod adresem whatsapp +1 929 281 1248

Pozostałe