Święto plonów

  • 5.09.2018, 08:37 (aktualizacja 12.09.2018 08:40)
  • Opr. SK
Święto plonów fot. UG Sierpc
Każdego roku w gminie Sierpc dożynki obchodzone są w innej miejscowości. W tym roku święto plonów zorganizowano przed remizą OSP w Susku.

Po uroczystej mszy św. odprawionej przez proboszcza parafii Goleszyn i poświęceniu chleba wypieczonego z mąki z tegorocznych zbiorów przewodniczący Rady Gminy rozpoczął oficjalną część uroczystości od przywitania przybyłych gości i rolników. Tegoroczni starostowie dożynek, tj. Katarzyna Machulska i Leszek Nowakowski na ręce gospodarza przekazali chleb, aby ten podzielił go pomiędzy zebranych. Podczas przemowy wójt gminy podziękował rolnikom za ich pracę oraz wspominał o tegorocznej suszy, którą bardzo odczuło rolnictwo. Obecny na uroczystości Jan Laskowski w imieniu marszałka województwa mazowieckiego wręczył dyplomy uznania z podziękowaniem za zaangażowanie i zasługi dla rozwoju rolnictwa w województwie mazowieckim Edwardowi Adamkowskiemu, Edwardowi Asztemborskiemu, Waldemarowi Cupale, Szymonowi Kowalkowskiemu oraz Piotrowi Olkowiczowi. 
Tegoroczne dożynki zakończono wspólną zabawą przy muzyce do późnych godzin nocnych.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Opr. SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe