LV sesja Rady Powiatu

  • 12.09.2018, 09:21 (aktualizacja 19.09.2018, 09:25)
  • S.K.
LV sesja Rady Powiatu
Dość burzliwa dyskusja wywiązała się między radnymi podczas LV sesji Rady Powiatu, a to za sprawą dwóch punktów obrad poświęconych tematowi SPZZOZ w Sierpcu. Możliwe jest, że sesja, która odbyła się 8 września, była ostatnią Rady Powiatu przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Zgodnie ze schematem porządku obrad przyjęto protokoły z poprzednich sesji Rady Powiatu, wysłuchano informacji przewodniczącego oraz przewodniczących komisji i klubów, jak również zapoznano się z informacją starosty o pracy zarządu powiatu między sesjami. W dalszej kolejności nadszedł punkt dotyczący interpelacji i zapytań radnych. W tym miejscu radna Krystyna Kozicka poruszyła problem związany z komunikacją dalekobieżną, zaznaczyła, że brak jest rozkładów jazdy, a połączeń nadal jest za mało. Natomiast radny Paweł Pakieła pytał o ilość klas w szkołach. Starosta odnośnie tematu problemu z transportem powiedział, że wynika to z braku ustawy o transporcie publicznym, co tym samym blokuje powiat przed uruchomieniem linii dalekobieżnych. Starosta dodał, że powiat jest już od dawna przygotowany na ten ruch, posiada zebrane i niezbędne dokumenty. Zaznaczył, że dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego PKS-y zamieściły informację na swojej stronie, że zawieszają funkcjonowanie PKS Płock i PKS Sierpc. Obecnie młodzież przywożona jest do szkół przez prywatnych przewoźników. 
Pozostałe pytania skupione były wokół tematu szpitala, głównie sytuacji finansowej w nim panującej i planu naprawczego. Na dużą część pytań odpowiedzi radnym udzielił obecny na sesji Rafał Wiśniewski, dyrektor SPZZOZ w Sierpcu. Ta część obrad należała do dość ożywionych, o czym świadczy wielokrotne przywoływanie do porządku radnych przez przewodniczącego Rady Powiatu. Pytania i odpowiedzi nawiązywały do kolejnych dwóch punktów obrad, a mianowicie podjęcia uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania o przychodach, kosztach i wyniku finansowym SPZZOZ w Sierpcu oraz podjęciu uchwały w sprawie dokonania oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej SPZZOZ w Sierpcu. W obydwu uchwałach podczas głosowania oddano 11 głosów za, 4 były przeciw, zaś jeden wstrzymujący. Po tej części posiedzenia z 16 radnych w obradach udział brało już tylko 11 radnych. 
Pozostałe uchwały, jakie podjęto, dotyczyły: wyrażenia zgody na oddanie w użytkowanie nieruchomości stanowiącej własność powiatu sierpeckiego, podjęcia uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu powiatu sierpeckiego na 2018 rok, rozpatrzenia skargi na dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sierpcu, oraz podjęciu oświadczeń w sprawie przyznania tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Sierpeckiego”. 

S.K.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe