Emerycka twórczość

  • 26.09.2018, 09:08
  • (katia)
Emerycka twórczość
Już po raz XXI w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki odbył się Przegląd Twórczości Emeryckich Zespołów Artystycznych, którego głównym organizatorem jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sierpcu. 

Do sobotniego Przeglądu zgłosiło się 26 uczestników, w tym zespoły wokalno-instrumentalne, chóry, kabarety, kapele. Niektórzy z nich, jak sami podkreślają,  przyjeżdżają od samego początku, choć wieku przybywa, czasami braknie sił, ale muzyka i spotkania w gronie przyjaciół dają bardzo wiele radości. W tym roku, oprócz sierpeckich grup wokalnych, przyjechały zespoły między innymi z Drobina, Lubicza Górnego, Rypina, Mochowa, Grębocina, Wyszogrodu, Płocka, Rakowic. Z racji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości także i podczas Przeglądu pojawiły się akcenty patriotyczne. Oprócz znanych i lubianych piosenek oraz przyśpiewek, które zespoły mają w swoim repertuarze, każdy zespół, zgodnie z regulaminem, miał do wykonania także pieśni patriotyczne.
Przegląd, mimo iż nie ma charakteru konkursowego, co roku gromadzi rzesze chętnych, są wspólne tańce, śpiewy. „Nie chodzi o rywalizację - podkreślali uczestnicy - w naszym wieku ona już nie jest taka ważna, choć oczywiście miło jest zdobyć jakąś nagrodę i na takich przeglądach także bywamy, ale tutaj liczy się spotkanie, możliwość zaprezentowania swojej twórczości”. Młodzi, którzy przyjeżdżają ze swoimi dziadkami, a także ci, którzy zdecydowali się zajrzeć w sobotnie przedpołudnie do CKiSz-u w Sierpcu, są często mile zaskoczeni. „Aż miło popatrzeć, że im się chce, że w tym wieku można tak fajnie występować. Też bym chciał być takim dziadkiem w przyszłości”- mówił jeden z młodych obecnych na Przeglądzie.

(katia)

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe