„DZIADY” ADAMA MICKIEWICZA W WYJĄTKOWEJ SCENERII

  • 26.09.2018, 09:22 (aktualizacja 03.10.2018 09:27)
  • opr. red.
„DZIADY” ADAMA MICKIEWICZA W WYJĄTKOWEJ SCENERII
22 września w ruinach Kościoła św. Krzyża w Sierpcu aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku wystawili fragmenty „Dziadów”.

W sobotni wieczór na polanie z ruinami XIV - wiecznego kościoła zgromadziła się ogromna rzesza spragnionych kulturalnych przeżyć mieszkańców naszego miasta. Na pomysł tego wyjątkowego artystycznego przedsięwzięcia wpadł Piotr Rzeszotarski - przewodniczący Zarządu Osiedla nr 6. Przestawienie zostało dofinansowane przez Urząd Marszałkowski.
„Dziady” to nawiązanie do głośnego spektaklu, który w 1992r. wystawiono w płockiej katedrze – poinformował zgromadzonych dyrektor Teatru Dramatycznego Marek Mokrowiecki. 
Spektakl jest częścią projektu "Wrześniowe spotkania ze sztuką" realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych "Nasze Zatorze". 

opr. red.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe