Mazur wygrywa na inaugurację ligi

  • 26.09.2018, 09:40
  • Mariusz Turalski
Mazur wygrywa na inaugurację ligi
Mazur Sierpc pokonał 25:24 (14:13) tyleż niespodziewanie, co zasłużenie KS Stal Gorzów Wielkopolski. Mazur zagrał z jednym z faworytów ligi bardzo dobre spotkanie.

W pierwszym meczu sezonu zawodnicy Mazura Sierpc gościli u siebie trzecia drużynę poprzednich rozgrywek, czyli bardzo solidną KS Stal Gorzów Wielkopolski. W obydwu zespołach doszło przed tym sezonem do sporego przemeblowania składów. Jeśli chodzi o sierpczan, wszystkie mecze sparingowe pokazały, iż były to zmiany, które dodały naszej drużynie nowej (wydaje się, że jeszcze lepszej) jakości. Wszystko miały jednak zweryfikować trzy pierwsze (trudne) ligowe kolejki, w których MKS Mazur będzie się musiał zmierzyć kolejno z KS Stal Gorzów Wielkopolski (dom), MKS Nielba Wągrowiec (dom) oraz GKS Żukowo (wyjazd). 

Do przerwy ciut lepsi
Pierwsze minuty w spotkaniu ze Stalą były w wykonaniu Mazura niespodziewanie dobre. Nasza drużyna kapitalnie przesuwała się w obronie, stanowiąc zaporę nie do przejścia dla akcji ofensywnych gości. W ataku z kolei nie brakowało skuteczności, a po celnych rzutach Sylwestra Lisickiego, Damiana Piórkowskiego oraz Bartosza Starzyńskiego gospodarze prowadzili w 5. minucie 3:0. Potem powoli do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy krok po kroku odrabiali straty i w 13. minucie doprowadzili do remisu 5:5. Mecz był bardzo wyrównany, ale goście powoli zdawali się łapać rytm i kilka razy mogli wyjść na prowadzenie. Nie udało im się to za sprawą obronionego przez Łukasza Romatowskiego rzutu karnego oraz dwóch parad Adriana Konczewskiego w sytuacjach sam na sam. Tak czy inaczej, w 23. minucie na tablicy wyników był remis 10:10, co zwiastowało spore emocje jeszcze do przerwy. Bramka rzucona z kontry przez Filipa Kopra dała sierpczanom prowadzenie po pierwszej połowie 14:13, co dawało sporą dozę optymizmu na kolejne pół godziny gry. 

Brawa i patery dla zasłużonych
Warto w tym miejscu wspomnieć, że jeszcze przed pierwszym gwizdkiem pary sędziowskiej z Olsztyna odbyła się bardzo sympatyczna uroczystość. Władze klubu obdarowały pamiątkowymi szklanymi paterami zasłużonych dla klubu zawodników, którzy przed tym sezonem zakończyli swoją przygodę z piłką ręczną. Marek Krydziński i Krzysztof Kozłowski otrzymali od ponad 200 osobowej widowni spore brawa. Tymczasem druga połowa tego arcyciekawego meczu rozpoczęła się lepiej dla gości. W 41. minucie odskoczyli na 18:15. Gospodarze z mozołem odrabiali straty i dopiero celne rzuty Sylwestra Lisickiego oraz Damiana Piórkowskiego dały im długo oczekiwany remis 22:22 na sześć minut przed końcową syreną. Doświadczeni rywale nie zamierzali jednak ułatwiać zadania ekipie Marka Listkowskiego i w 57. Minucie wyszli na prowadzenie 24:23. 

Wiśniewski bohaterem meczu
Ostatnie dwie i pół minuty były niezwykle emocjonujące, a bohaterem Mazura został Jarosław Wiśniewski, który w tych decydujących momentach dwa razy pokonał bramkarza Stali, dając MKS Mazur historyczną wygraną nad tym rywalem. Mazur pokonał więc KS Stal Gorzów Wielkopolski 25:24 w inauguracyjnej kolejce sezonu 2018/2019. To zwycięstwo jest wielkim sukcesem sierpeckiego szczypiorniaka. Drużyna zagrała bardzo dobre zawody, jeśli chodzi o grę w obronie. W starciu z takim rywalem to podstawa, by marzyć o korzystnym wyniku. Teraz przed sierpczanami równie trudne boje z MKS Nielba Wągrowiec (29 września - dom) oraz GKS Żukowo (6 października - wyjazd). 

Mariusz Turalski

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe