Sesje Rady Miejskiej

  • 03.10.2018, 08:58 (aktualizacja 10.10.2018, 09:02)
  • SK
Sesje Rady Miejskiej
W ostatnim tygodniu września miały miejsce dwie sesje Rady Miejskiej Sierpca. Jedna z nich była sesją nadzwyczajną, podczas której wręczono dwa medale „Zasłużony dla Miasta Sierpca”

62. sesja Rady Miejskiej Sierpca
W zwołanej na 26 września sesji udział wzięło czternastu radnych. Jak za każdym razem, po zatwierdzeniu porządku obrad, przyjęciu protokołu poprzedniej sesji oraz po przekazanych informacjach i komunikatach przewodniczących komisji, największą uwagę poświęcono interpelacjom i zapytaniom radnych. Większość poruszanych spraw w tym punkcie obrad była już omawiana na wcześniejszych sesjach Rady Miejskiej. Tym razem radni oczekiwali od burmistrza zapewnienia ich realizacji, mowa głównie o budowie dróg, chodników i kanalizacji. Pytano m. in. o inwestycje na ulicy Sempołowskiej i budowę kanalizacji sanitarnej. Odpowiedzi udzielił Paweł Pakieła, który zaznaczył, że w planie na ten rok została ujęta budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Sempołowskiej. W wyjaśnieniu dlaczego do tej pory nie ruszyły prace, powiedział, że na przełomie maja i czerwca okazało się, że Empegek może wnioskować o dodatkowe kwoty dofinansowania, a nikt z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska przyznającego dofinansowanie nie potrafił określić, czy rozpoczęcie prac nie wpłynie na wstrzymanie dofinansowania. W związku z tym dyrektor nie mógł zlecić pracownikom rozpoczęcia prac, ponieważ można byłoby go posądzić o niegospodarność i niekorzystanie z szans, które się nadarzają. Dlatego odwrócono kolejność i skupiono się na pozyskaniu tych środków, a następnie ogłoszeniu przetargu. Do końca października planowane jest wyłonienie wykonawcy na wszystkie cztery ulice. Prace ruszą, gdy tylko będzie to możliwe. Na początek ul. Sempołowska, potem ulice 11 Listopada, Kilińskiego, Bema i Kolejowa. 
Ponadto burmistrz, udzielając odpowiedzi radnym, poinformował o rozstrzygniętych przetargach dotyczących budowy ul. Sikorskiego i Paderewskiego. W najbliższych dniach zostaną podpisane umowy z wykonawcami. Jeszcze w tym roku wykonawcy wejdą na teren budowy. 
W dalszej części 62. sesji Rady Miejskiej Sierpca podjęto m.in. uchwały w sprawie uchwalenia statutu miasta Sierpca, wyrażenia zgody na kontynuację dzierżawy nieruchomości na ul. Wiosny Ludów, ul. Kolejowej i ul. Solskiego.

63. nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Sierpca
Radni ponownie spotkali się 28 września w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Sierpcu, gdzie odbyła się LXIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Sierpca, podczas której odznaczono medalami "Zasłużony dla Miasta Sierpca" Pawła Bogdana Gąsiorowskiego oraz Marka Andrzeja Kośmidra.

SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe