Napaść, pobicie i kradzież na stacji LPG

  • 03.10.2018, 09:09 (aktualizacja 10.10.2018, 09:12)
  • S.K.
Napaść, pobicie i kradzież na stacji LPG
Do redakcji zgłosił się mieszkaniec Szczutowa, którego 16 września napadnięto i pobito w pracy. Zdarzenie miało miejsce na stacji LPG w Sierpcu. Do dziś sprawca nie został ujęty.

Tego dnia na terenie Sierpca odbywały się dożynki wojewódzkie, a niedziela była dniem wolnym od handlu. Stacja LPG, na której pracował mężczyzna, znajduje się w sąsiedztwie z jednym z lokalnych marketów. W ostrzeżeniu napisanym przez pobitego mężczyznę czytamy:
-„Dnia 16.09.2018 pracowałem od 8.00 rano jako sprzedawca butli gazowych, oraz tankowałem samochody. Pracowałem w firmie przy trasie Bydgoszcz- Warszawa koło Biedronki w Sierpcu. Koło Biedronki było pusto, ponieważ to nie była niedziela handlowa oraz tego dnia były dożynki w skansenie, większość ludności sierpeckiej też uczestniczyła w tym święcie. Miedzy godziną 15.00 a 16.00 nieznany mężczyzna napadł na mnie, pobił oraz zabrał utarg, który był nieduży - 500 zł. Najgorsze jest to, że doznałem złamania nosa, uszkodzenia oczodołu, ponieważ bił mnie po głowie i krzyczał „oddaj pieniądze”. Sprawca był w kurtce siwej, na twarzy posiadał kominiarkę. Zabrał banknoty i szybko uciekł. Byłem zalany krwią. Dwóch mężczyzn pomogło mi zadzwonić na policję, która przyjechała bardzo szybko, ale niestety żadnego śladu po sprawcy nie było. Karetka pogotowia zawiozła mnie na SOR do Płocka i udzielono mi pomocy. Zgłaszam to, żeby ostrzec innych”- napisał napadnięty mężczyzna.
Pobity mężczyzna jest przerażony sytuacją, nie spodziewał się, że takie zdarzenie mogło go bezpośrednio spotkać. Jak sam mówi, w pierwszej chwili ataku pomyślał, że to jakiś żart, że to może ktoś z grona znajomych sobie chce zażartować. Jednak okazało się, że to wszystko dzieje się  naprawdę. Mieszkaniec Szczutowa mimo kilku tygodni od zdarzenia nadal ma widoczne obrażenia i czekają go kolejne wizyty u lekarzy. 
Obecnie sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sierpcu:
-„Prokuratura Rejonowa w Sierpcu wszczęła 21 września 2018 roku śledztwo Pr Ds. 1085.2018  w sprawie rozboju (art. 280 par 1 k.k.) dokonanego około godziny 15:30 16 września 2018 roku w Sierpcu na stacji LPG przy ulicy Kościuszki 3B. Przestępstwa dokonał nieustalony sprawca, bijąc pracownika stacji pięściami i zmuszając do wydania kwoty pieniędzy z utargu. W sprawie trwają intensywne czynności w celu ustalenia sprawcy przestępstwa. Zabezpieczono zapisy monitoringu oraz przesłuchano pokrzywdzonych, trwają przesłuchania świadków”- poinformował redakcję Grzegorz Jędrzejewski, prokurator rejonowy w Sierpcu. 

S.K.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe