Wiedza o Polsce

  • 3.10.2018, 09:15 (aktualizacja 10.10.2018 09:18)
  • (katia)
Wiedza o Polsce
27 września w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Konkurs Wiedzy o Polsce oraz Mieście Sierpc „W przededniu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości” adresowany do uczniów sierpeckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jego organizatorem był burmistrz miasta. Konkurs wpisał się w przedsięwzięcia ostatnich miesięcy zmierzających do upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości.
Rywalizacja odbywała się pomiędzy uczniami w poszczególnych kategoriach: w pierwszej (kl. V i VI) oraz drugiej (kl. VII – VIII) kategorii wiekowej rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i I Prywatnej Szkoły Podstawowej; w trzeciej kategorii szkoły gimnazjalne (Gimnazjum Miejskie i Leonium), a w czwartej ponadgimnazjalne (Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego, Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martina, Zespół Szkół nr 2 im. Zygmunta Wolskiego oraz Liceum Ogólnokształcące im. bpa Leona Wetmańskiego). W trakcie konkursu uczestnicy udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania, a także układali puzzle. Pytania obejmowały wiedzę o Polsce w okresie wojen i zaborów, walk zbrojnych, a także wiedzę o powstaniu, historii i latach współczesnych miasta Sierpc. Wśród losowanych przez uczniów pytań były także pytania wizualizowane, tzn. pojawiały się zdjęcia obrazujące ważne wydarzenia lub postacie z historii Polski. Odpowiedzi weryfikowała oraz przyznawała punkty poszczególnym reprezentacjom komisja konkursowa, w skład której weszli: Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpca, Krzysztof Wiśniewski – Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wojciech Rychter – Wicestarosta Sierpecki oraz Jerzy Stachurski – Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca.
Poszczególne reprezentacje otrzymały cenne nagrody rzeczowe, tj. telewizory LCD 40” (I miejsca), urządzenia wielofunkcyjne (II miejsca), mikrowieże (III i IV miejsca). Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz przenośne głośniki bezprzewodowe, natomiast ich opiekunowie - specjalne podziękowania.
I KATEGORIA WIEKOWA – uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej,
II miejsce – I Prywatna Szkoła Podstawowa,
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego.
II KATEGORIA WIEKOWA – uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej,
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego,
III miejsce – I Prywatna Szkoła Podstawowa.
III KATEGORIA WIEKOWA – uczniowie gimnazjów:
I miejsce –LEONIUM,
II miejsce – Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika.
IV KATEGORIA WIEKOWA – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego,
II miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. bpa Leona Wetmańskiego,
III miejsce – Zespół Szkół nr 2 im. Zygmunta Wolskiego,
IV miejsce – Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martina.

(katia)

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe