W 20. rocznicę

  • 10.10.2018, 10:05
  • SK
W 20. rocznicę obszerna fotorelacja wkrótce na naszym FB
1 października zarząd, radni powiatowi, pracownicy oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej gali z okazji 20 rocznicy powstania powiatu sierpeckiego. Uroczystości połączono ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystą galę, która odbyła się w sali widowiskowo-konferencyjnej hotelu Skansen w Sierpcu, rozpoczęto od powitania przez Jana Laskowskiego - starostę i Jana Rzeszotarskiego - przewodniczącego Rady Powiatu zaproszonych gości  oraz prezentacji filmu, który powstał z tej okazji. W dalszej części wystąpienia starosta nawiązał do naszych przodków i ich walki o wolność. Przypomniał historię powstania powiatu sierpeckiego oraz podsumował okres ostatnich dwudziestu lat. Głos zabrał także Adam Struzik- marszałek województwa mazowieckiego, który zaznaczył w swych słowach, jak ważne są samorządy i jak dużą rolę odgrywają. Na koniec za wybitne zasługi dla rozwoju Mazowsza wyróżnił medalem Pro Masovia radną Krystynę Siwiec, Jana Laskowskiego oraz Jana Rzeszotarskiego. Uhonorowani zostali również wieloletni radni powiatowi: wśród nich Juliusz Gorzkoś będący radnym przez cztery kadencje, a także ci, którzy pełnią tę funkcję od trzech oraz od dwóch kadencji. Jedynym obecnym na uroczystości radnym, który nie odebrał wyróżnienia, był radny Gorzkoś. Tego dnia nadano także tytuł „Zasłużony dla Powiatu Sierpeckiego” Aleksandrze Malinowskiej, Józefowi Chmielewskiemu i Przemysławowi Burzyńskiemu. Ponadto za współpracę, zaangażowanie i wsparcie podziękowania trafiły do przedstawicieli samorządów z terenu powiatu sierpeckiego. Podziękowania odebrali także przedstawiciele jednostek podległych starostwu, byli pracownicy starostwa oraz obecni. Na koniec gali miał miejsce występ artystyczny, a po nim poczęstunek.

SK

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe